כנפיים: ירידה חדה ברבעון השני בביקושים לתעופה ולשירותי תיירות פנים ארצית

החברה, העוסקת בתיירות יוצאת ורוכשת מושבי טיסה מהחברה הבת ארקיע ומחברות תעופה אחרות, סיימה את הרבעון בהפסד לפני מס של 6.8 מיליון שקל - לעומת רווח של 7.6 מיליון שקל ברבעון המקביל

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

ירידה חדה בהכנסותיה של חברת כנפיים (כנפים :ת"א) מהחכרת מטוסים הביאה בראשונה לכך שרווחיה ממגזר זה ירדו בחדות למיליון שקל ברבעון השני של 2003. כנפיים, שבשליטת משפחת בורוביץ וכור, סיימה את הרבעון החולף בהפסד לפני מס של 6.8 מיליון שקל, לעומת רווח של 7.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

כנפיים סבלה ברבעון השני מירידה חדה בביקושים לתעופה ולשירותי תיירות פנים ארצית בשל המיתון במשק. הכנסות החברה במגזר זה ירדו ב-3.9% ברבעון השני בהשוואה לרבעון המקביל ב-2002. במחצית הראשונה של 2003 ירדו ההכנסות ב-22% לעומת השנה שעברה.

כנפיים, באמצעות החברה הבת ארקיע אינטרנשיונל, עוסקת בתיירות יוצאת ורוכשת מושבי טיסה מהחברה הבת ארקיע ומחברות תעופה אחרות. ברבעון החולף חלה ירידה של 9% במספר הנוסעים בטיסותיה הבינלאומיות של ארקיע. מספר שעות הטיסה בטיסותיה הבינלאומיות של החברה ירד ב-4% ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל ב-2002.

סמנכ"ל הכספים של כנפיים, אורי מילר, מציין שב-2003 נמכרו חבילות תיור ליעדים יקרים יותר, כמו אירלנד, וכתוצאה מכך ירדו ההכנסות מתעופה ומתיירות בינלאומית ב-3.9% בלבד ברבעון השני של 2003 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2002.

סך ההכנסות של החברה ממגזר התעופה, התיירות והשירותים הנלווים ירדו ב-6.3% ברבעון השני בהשוואה לרבעון המקביל ב-2002 ל-139 מיליון שקל.

הדבר הביא להפסד של 11 מיליון שקל במגזר זה ברבעון החולף, לעומת הפסד של 26 מיליון שקל ברבעון הראשון.

כנפיים מסבירה את החולשה בתעופה ובתיירות הבינלאומית בהמתנה למלחמה בעיראק ובמצב הביטחוני בישראל, שהשתפר רק לקראת יוני. לדברי מילר, ניכרת התאוששות בביקוש לטיסות בינלאומיות בחודשים הראשונים של הרבעון השלישי.

חולשתו המתמשכת של מגזר התיירות והתעופה הפנים ארצית נספגה עד עתה ברווחיו של מגזר החכרת המטוסים, אלא שברבעון החולף פגע המשבר בתעופה הבינלאומית גם בתחום פעילות זה.

הכנסותיה של החברה מהחכרת מטוסים גדלו ברבעון השני ב-23% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2002, כתוצאה מעסקות החכרת מטוסים לאמריקן איירליינס ולדלתא, שבוצעו ברבעון הרביעי של 2002, בקיזוז הכנסות מדמי השכירות של מטוס בואינג 737-200, שנמכר במחצית הראשונה של 2002, הפסקת גביית דמי חכירה עבור מטוס בואינג 757-200, שתקופת החכרתו הסתיימה באפריל 2003 ושטרם הוחכר מחדש, וכן מהקטנת דמי חכירה בגין מטוס מטען 747-200 ושני מטוסי מטען 747-100, בתמורה להארכת תקופת החכירה שלהם עד אפריל 2004 ואוגוסט 2004 בהתאמה.

כנפיים כללה בהכנסותיה ברבעון השני הכנסות מהחכרת 12 מטוסים לחברת אייר קנדה, על אף שזו ביקשה באפריל 2003 הגנה מפני נושיה והפסיקה לשלם את דמי החכירה של 12 המטוסים. חובה של אייר קנדה לארקיע, בגין דמי חכירה שלא שולמו, מסתכם ב-3.2 מיליון דולר.

כנפיים, חברת האם של ארקיע (74%), שעוסקת בהחכרת מטוסים, מנהלת מו"מ מתקדם להמשך ההחכרה של 10 מ-12 המטוסים ולהסדר החוב לגבי השאר.

כנפיים מציינת כי כללה בהכנסותיה ברבעון השני סכום שלהערכתה תקבל בהסדר המתגבש.

הירידה בהכנסות של מגזר החכרת המטוסים הביאה לירידה חדה ברווחיו למיליון שקל במחזור של 41 מיליון שקל ברבעון השני, בהשוואה לרווח של 10 מיליון שקל במחזור של 55.3 מיליון שקל ברבעון הראשון.

כנפיים מסבירה את הירידה בהכנסות בהשפעות השליליות שהיו על הענף בעולם בעקבות מתקפת הטרור ב-11 בספטמבר 2001, התגברות האיומים והפעילות של ארגוני הטרור הבינלאומיים, תקופת ההמתנה למלחמה בעיראק ומחלת הסארס באסיה.

הרווח הגולמי ירד ב-28% ברבעון השני, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2002, והסתכם ב-25 מיליון שקל, בין היתר כתוצאה מהעלייה הזמנית במחירי הביטוח והדלק, בנוסף לירידה בביקושים.

הרווח התפעולי של החברה הצטמק ב-60% ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל ב-2002 והסתכם ב-8 מיליון שקל.

ההרעה בסביבתה הכלכלית של כנפיים ניכרת במעבר של החברה הבת ארקיע (74%) להפסד של 6.5 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת רווח של 4.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2002.

כנפיים המשיכה לייצר מזומנים ברבעון החולף, אך בקצב מתון באופן משמעותי מזה שבו הרגילה את משקיעיה. הפעילות השוטפת של כנפיים ייצרה עודף של 14 מיליון שקל ברבעון החולף, לעומת 59 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2002, ובמחצית הראשונה של 2003 הביאה הפעילות השוטפת לעלייה של 57 מיליון שקל ביתרת המזומנים של החברה, לעומת 82 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2002.

הקיטון בתזרים המזומנים נובע מהרווחיות הפוחתת ומהפסקת התשלום של דמי חכירה בסכום של 3.2 מיליון דולר על ידי אייר קנדה.

כנפיים פרעה הלוואות לזמן ארוך ב-108 מיליון שקל ברבעון החולף, אך נאלצה להגדיל את האשראי לזמן קצר ב-42 מיליון שקל ולהקטין את יתרת המזומנים שבקופתה ב-64 מיליון שקל.

לפי הערכות רכשה כנפיים כ-30% ממניות חברת אל על בדילול מלא באמצעות רכישת מניות ואופציות, כך שאינה בעלת עניין בחברה. עם זאת כנפיים בוחנת את השלכות הפרטת החברה על פעילויותיה של ארקיע.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן