גיל אגמון קיבל דיווידנדים בהיקף 43.8 מיליון שקל; החזיר 84% מההלוואה שנטל לרכישת מניות דלק רכב

בסוף 2002 רכש אגמון 5% ממניות החברה מבנק הפועלים במחיר של 13 שקל למניה; המניות זינקו מאז ב-60% ואגמון רשם רווח של 31 מיליון שקל "על הנייר"

גולן פרידנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גולן פרידנפלד

גיל אגמון מנכ"ל דלק רכב (דלקרכ :ת"א) יכול להיות מרוצה מאד מהתוצאות הכספיות של דלק רכב שהתפרסמו היום. מחזור המכירות של רכבי המאזדה ממשיכים להוות את ליבת העסקים שלה והיא נכנסת לשווקים חדשים באמצעות מכירות הפורד קונטק. הרווח הנקי של החברה קפץ ב-145% ל-62.3 מיליון שקל, מחזור המכירות עלה ב-29% לעומת הרבעון המקביל ל-757 מיליון שקל והתזרים מוסיף להיות חזק והסתכם ב-117 מיליון שקל ברבעון השני.

אין ספק כי חלק לא קטן מהישגיה של דלק רכב מיוחס לניהול של גיל אגמון שכן דלק רכב נחשבת לסיפור הצלחה חסר תקדים בשוק הרכבים המקומי המתכווץ. מחזור המכירות של הרכבים בישראל הצטמק ב-19% בחצי השנה הראשונה ודלק רכב, שדיווחה על גידול במכירות רכבי המאזדה ופורד, דווקא מדווחת על עלייה. התופעה הזו הביאה את החברה להגדלת נתח השוק שלה מ-18% בסוף 2002 לרמה של 27% במחצית הראשונה של 2003. אגמון גם הביא את החברה לשליטה על 52% משוק הרכבים היפאניים לעומת 44% בשנת 2002 כולה.

עם ההישגים האלו אי אפשר להתווכח והם משרתים את אגמון גם באופן אישי. מעבר לבונוסים הגבוהים המשולמים לאגמון מדי שנה והמשכורת השמנה לה הוא זכאי, אגמון עשה את אחת העסקות המוצלחות ביותר השנה: בדצמבר 2002 רכש אגמון כ-5% מדלק רכב תמורת 13 שקל למניה - שהיה גבוה ביום העסקה ב-14% מהמחיר בבורסה - ובסך הכל שילם עבור המניות 52 מיליון שקל. דלק רכב חילקה מאז דיווידנדים בהיקף כולל של 302 מיליון שקל. המשמעות היא שאגמון קיבל לידיו במהלך 6 החודשים האחרונים 43.8 מיליון שקל.

במילים אחרות, החזיר אגמון בתוך 6 חודשים 84% מההלוואה אותה נטל לשם מימון רכישת המניות.

אך לא רק בהיבט של החזר ההלוואה הצליח אגמון בעסקה: הוא מורווח על החבילה, אותה רכש בסוף ינואר השנה, בכ-60%. כלומר - המניות, אותן רכש בהיקף של 52 מיליון שקל, שוות 6 חודשים בלבד לאחר מכן כ-83 מיליון שקל - רווח "על הנייר" של 31 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח