הריבוע הכחול גייסה כ-400 מ' ש' בריבית של 5.9% - גבוהה מריבית על האג"ח הממשלתיות לתקופה זהה ב-1.1%

בהנפקה נרשמו ביקושים בהיקף גדול של 700 מיליון שקל; הריבוע הכחול תיכננה לגייס כ-200 מיליון שקל אולם בשל הביקושים העלתה את היקף ההנפקה

גולן פרידנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גולן פרידנפלד

הריבוע הכחול השלימה היום גיוס מוצלח באיגרות חוב להמרה ובאג"ח סטרייט בהיקף כולל של 400 מיליון שקל וזאת לעומת התכנון המקורי של החברה לגייס סכום נמוך יותר שהסתכם בכ-200 מיליון שקל. במהלך היום הוזרמו לרכז ההנפקה ביקושים ערים בהיקף של 700 מיליון שקל - מה שהביא את החברה להחלטה על הגדלת הגיוס.

הריבית בה נסגרה ההנפקה עמדה על 5.9% וזאת לעומת ריבית איגרת חוב ממשלתית מקבילה שבה עמדה הריבית על 4.8%. המכרז אותו קיימה היום הרבוע הכחול היה על ריבית מקסימלית בשיעור של 1.5% מעל הריבית הממשלתית ובסופו של דבר נסגרה ההנפקה בריבית של 5.9%.

ההנפקה הובלה על ידי פועלים אי.בי.אי חיתום והיו מעורבים בה בעלייה של הרבוע הכחול דודי וייסמן, מנכ"ל החברה יורם דר ומשרד רואי החשבון של שלמה זהר. איגרות החוב המוצעות הינן שילוב את אג"ח סטרייט ואג"ח להמרה.

איגרות החוב להמרה מוצעות במח"מ של 5 שנים לפדיון בשלושה תשלומים שווים בשנים 2007, 2009 ו-2011 ביחס המרה של 49.5 שקל לכל 1 שקל ערך נקוב (פרמיה של כ-16% מעל לשערה הנוכחי של מניית רבוע כחול). איגרות החוב סטרייט מוצעות במח"מ של 8 שנים לפדיון בשלושה תשלומים שווים החל משנת 2012 עד 2014, עם אפשרות לפדיון מוקדם של שליש מהקרן בכל אחת מהשנים: 2006, 2008 ו-2010(מח"מ 4.5 שנים).

המשקיעים המוסדיים, שנזהרים מאוד מהצורך של בעלי השליטה ברבוע כחול לחלק דיווידנדים, יקבלו מספר בטחונות כדי שלא להיפגע מחלוקת דיווידנדים פרועה. רבוע כחול התחייבה בפני המשקיעים כי אם דירוג מעלות יירד בעתיד מתחת לרמה מסוימת, או שהחברה תיהפך לחברה פרטית, תהיה התחייבות לצאת בהצעת רכש לאיגרות החוב. כמו כן, התחייבה רבוע כחול להימנע מחלוקת דיווידנדים ברבעונים בהם היא לא תעמוד ביחסים פיננסים מסוימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח