תל אביב: מניית המזרחי יורדת ב-2.3% בעקבות תחזית מאכזבת של בית ההשקעות נשואה זנקס

מגמה חיובית בטבע ובמניות קבוצת אי.די.בי; פעילות ערה ביחידות ההשתתפות והזכויות של אבנר; פיבי ממשיכה לנוע מעלה - מוסיפה 2.7%; מחזור המסחר - 65 מיליון שקל;

אלי דניאל
אלי דניאל

עליות שערים קלות נרשמו החל משעות הבוקר בבורסה של תל אביב, על רקע היחלשותו של הדולר במסחר מול השקל. עם זאת, לאור הירידות בבורסות אירופה, נבלמו העליות בשוק המקומי ומדד המעו"ף עולה ב-0.1% לרמה של 321.61 נקודות, מדד ת"א 100 מוסיף 0.2% לרמה של 325.95 נקודות ומדד התל-טק 15 מטפס ב-0.4% לרמה של 172.68 נקודות. מחזור המסחר מסתכם בכ-65 מיליון שקל.

מניית בנק המזרחי ( מזרחי: ת"א) מרכזת את המחזור הגבוה בשוק - 11.4 מיליון שקל תוך שהיא מאבדת 2.3%. וזאת, לאחר שהאנליסטית רונית גודמן מבית ההשקעות נשואה זנקס הפחיתה את מחיר היעד למניית הבנק מ-14.3 שקל ל-13.1 שקל. הפחתה זו נעשתה על רקע תחזיתה של גודמן ולפיה הבנק יציג ברבעון הרביעי רווח נקי של כ-38 מיליון שקל - ירידה של כ-35% לעומת רווחי הרבעון השלישי.

מניית טבע ( טבע: ת"א) עולה ב-1.2% במחזור של 8 מיליון שקל.

מניית כלל ביטוח ( כללבט: ת"א) נסחרת בירידה של 0.4%.

הבוקר דיווחה החברה על ירידה של כ-50% ברווחיה לשנת 2002, שהסתכמו בכ-130.6 מיליון שקל. בשוק ההון הובע אמש חשש כי הפרסומים לפיהם קבוצת גרלינג - קבוצת ביטוח האשראי הגדולה באירופה אשר עובדת עם כלל ביטוח ושותפה עמה בחברת כלל ביטוח אשראי, חדלה לכסות תביעות - עלולים להקרין על החברה הישראלית. עם זאת - קבוצת גרלינג כוללת כחמש חברות, ביניהן "גרלינג ביטוחי משנה" המסומנת כחברה הבעייתית, בעוד ששותפתה של כלל ביטוח בכלל ביטוח אשראי היא "גרלינג קרדיט" (ביטוח אשראי).

פעילות ערה מתקיימת ביחידות ההשתתפות של אבנר ( אבנר: ת"א), על רקע תחילת המסחר בזכויות שאותן הנפיקה השותפות. יחידת ההשתתפות עולה ב-3.2% במחזור של כ-3.5 מיליון שקל, בעוד שהזכויות מרכזות מחזור של כ-3.6 מיליון שקל.

במניות שני הבנקים הגדולים נרשמת מגמה מעורבת, כאשר מניית בנק הפועלים ( פעלים: ת"א) נסוגה ב-0.5% - בעוד שמניית בנק לאומי ( לאומי: ת"א) עולה ב-0.1%.

מניית פיבי ( פיבי: ת"א), אשר רשמה אתמול עלייה חדה של 4.9%, ממשיכה בתנועה מעלה ומוסיפה 2.7%.

עליות נרשמות גם במרבית מניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי: מניית אי.די.בי אחזקות ( אדבא: ת"א) מוסיפה 0.3%, אי.די.בי פיתוח ( אדבפ: ת"א) נעה מעלה ב-1.1% ודיסקונט השקעות ( דסקש: ת"א) נסחרת ללא שינוי.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן