מנטרג'י נכנסת לבורסה בתל אביב: תיצוק את פעילות תשתיות התקשורת הלוויינית לחברת זיו -בה תחזיק בכ-70%

פעילות החברות הבנות של מנטרג'י, גילת סאטקום וישראטס, תועבר לתוך זיו, שבשליטת דור ברגר; על פי ההערכות מסתכם מחזור המכירות של החברות בכ-12-15 מיליון דולר

גולן פרידנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גולן פרידנפלד

חברת מנטרג'י (MNTE: NASDAQ) (גילת תקשורת לשעבר) הנסחרת בבורסה בניו-יורק נכנסת לבורסה הישראלית. היום דיווחה חברת זיו (זיו: ת"א) , שלד בורסאי שבשליטת חברת דור ברגר, כי היא מקצה לחברת מנטרג'י כ-70% מהון המניות שלה תמורת העברת כל מניותיהן של גילת סאטקום וישראסט העוסקות בתשתיות לתקשורת לוויינית ואשר כמה מלקוחותיהם הגודולים הם מפעל הפיס , הטוטו קופת חולים מכבי ועוד.

חברת דור ברגר, בעלת השליטה בחברת בחברת זיו, התחייבה כי הונה העצמי השלילי של זיו יעמוד על כ-3 מיליון שקל ואילו מנטרג'י התחייבה כי הונה העצמי הכולל של גילת סאטקום ושל ישראטס יעמוד על 4.5 מיליון דולר. לאחר הקצאת המניות תחזיק מנטרג'י בכ-70% מהון המניות של זיו,דור ברגר תחזיק בכ-20% מהחברה ומשפחת וינשטיין - כ-4%. על פי ההערכות מסתכם מחזור המכירות של החברות הבנות של מנטרג'י בכ-12-15 מיליון דולר.

זיו מנדל, מנכ"ל חברת מנטרג'י, מסר כי מטרת הכניסה לבורסה הישראלית היא לקרב את המשקיעים הישראלים לחברה, וכן להציף את ערך החברות הללו למשקיעים. "למעשה, פעילות תשתיות התקשורת הלוויינית אינה נמצאת בעסקי הליבה שלנו, שהם ה-e-Learning. בנוסף, הערך של החברות הללו נבלע בתוך מנטרג'י, ובמטרה להציף ערך לבעלי המניות מצאנו לנכון להוציא את הפעילות מתוך החברה האם", אמר מנדל.

מנטרג'י הגיע לאחרונה להסדר עם נושיה להמרת חוב של 43.4 מיליון דולר של החברה למניות, ובנוסף הזרמה של 2.85 מיליון דולר לחברה - אף זאת בתמורה למניות. הבנקים חילקו את החובות ל-3: מסלול הוני, מסלול של המרת האג"ח לחוב לטווח ארוך, והמרת חובה של מנטרג'י לאג"ח להמרה. בסיומו של הסדר החוב, יישארו בקופתה של מנטרג'י פחות מ-4 מיליון דולר.

ברבעון השלישי רשמה החברה הפסד של 19.8 מיליון דולר (6.5 דולר למניה) על הכנסות של 15.4 מיליון דולר. ההפסד התפעולי היה 15.8 מיליון דולר לעומת הפסד של 14.8 מיליון דולר על הכנסות של 18.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט