בעלי המניות בסינאל ימכרו לה מבנה ביוקנעם ב-5.3 מיליון דולר

מדובר בנכס בגודל של 5,600 מ"ר לצד חניון בגודל 800 מ"ר; סינאל שוכרת כיום 50% מהנכס בתמורה לדמי שכירות שנתיים של 1.2 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
שלומי גולובינסקי

יצרנית מערכות נוכחות העובדים סינאל תעשיות ~1084953-Q~ מיוקנעם מתכוונת לרכוש את חברת דורסל ב-5.29 מיליון דולר. דורסל היא חברה פרטית הנשלטת על ידי בעלי עניין בחברה, והיא מחזיקה בזכויות במקרקעין שעליהם נמצאים מפעלי סינאל ביוקנעם עלית.

מדובר בנכס בגודל של 5,600 מ"ר לצד חניון בגודל 800 מ"ר. סינאל שוכרת כיום 50% מהנכס בתמורה לדמי שכירות שנתיים של 1.2 מיליון שקל. יתרת הנכס מושכרת לשוכר נוסף בתמורה לדמי שכירות זהים. בסינאל מציינים כי תמורת העסקה יכולה להצטמצם בחצי מיליון דולר בתנאים מסוימים.

בין בעלי המניות של דורסל ניתן למצוא את אוגדה השקעות, בעלת השליטה בסינאל; גבי בוגנים, מנכ"ל החברה; אבי דותן, המחזיק ב-12% ממניות סינאל; וזינגר ניר שירותי ניהול, המחזיקה במישרין ובעקיפין ב-6% ממניות סינאל. על מנת לאשר את עסקת בעלי העניין, צריכה סינאל לזמן אסיפת בעלי מניות מיוחדת שבה נדרש רוב של לפחות שליש מבעלי המניות שאינם בעלי עניין בעיסקה.

בוגנים, יו"ר דירקטוריון סינאל, אמר היום כי מדובר בהחלטה טובה ונכונה מבחינה כלכלית. לדבריו, התשואה שיניב הנכס לסינאל עומדת על 11% בעוד שהריבית שמקבלת החברה על הפקדונות שלה בבנקים עומדת על 6%, לפני מס. בוגנים אומר כי הרכישה לא תתבצע מקופת המזומנים הגדולה של החברה, אלא בעיקר מהלוואות בנקאיות. לכן, אומר בוגנים, העסקה לא תפגע בתוכניות ההתרחבות של החברה לטווח ארוך.

לדבריו, רכישת הנכס ביוקנעם תביא לשיפור מיידי בתוצאות הכספיות של החברה, שכן מלבד ירידה בהוצאות בהיקף של 1.3 מיליון שקל לשנה, תהנה החברה מהכנסה בהיקף דומה, שתכסה את הוצאות הריבית שינבעו מהלוואה שתיקח סינאל לצורך הרכישה.

סינאל מתמקדת בפיתוח וייצור של מערכות איסוף נתונים וניהול, ובכללן מערכות נוכחות עובדים, מערכות בקרת גישה ומערכות בקרת רצפת ייצור ומוצרים נוספים, בשיווקם בארץ ובחו"ל ובמתן שירותי תמיכה ללקוחותיה. במהלך הרבעון הראשון של 2000 רכשה החברה את חברת לוגיפון שמפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות טלפונים ותקשורת מסוגים שונים.

החברה סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם רווח של 2 מיליון שקל במחזור של 24 מיליון שקל. מניות החברה נסחרות לפי שווי של 15 מיליון דולר. קופת המזומנים של החברה מכילה כ-35 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השני, לאחר שבשנה שעברה גייסה החברה 30 מיליון שקל בהנפקת מניות ראשונה בבורסה של תל אביב.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"