שותפות רציו גילתה גז בעומק הקידוח "רציו 4" בגן יבנה; יחידת ההשתתפות מזנקת ב-40% בתל אביב

השותפות תערוך בימים הקרובים בדיקות ביחס למהות הגז שהתגלה בעומק 225 מטר; השותפות החלה בקידוח לפני כשבועיים ועלותו המשוערת היא 500 אלף דולר

אילן מוסנאים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן מוסנאים

אחרי שכשלה במספר קידוחים שביצעה במהלך השנה האחרונה, נותנת היום שותפות רציו חיפושי נפט ~394015-Q~ למחזיקים ביחידות ההשתתפות שלה מעט סיבות לאופטימיות.

השותפות, שבסוף שנת 2000 דיווחה על "יובש" בקידוחים "אשר ים 1" ו"רציו 3" שביצעה באזור קריית שמונה ונהריה, מדווחת הבוקר כי בקידוח "רציו 4" שהיא מבצעת באזור גן יבנה בשטח רישיון 294 (רישיון אביב) התגלה גז בעומק של 225 מטר. מהשותפות נמסר כי בכוונתה לערוך בימים הקרובים בדיקות ביחס למהות הגז וכמותו. מניית רציו מזנקת כעת ב-40% בבורסה של תל אביב במחזור של 350 אלף שקל.

השותפות החלה בקידוח זה, שמבוצע באמצעות חברת לפידות - חברת מחפשי נפט לישראל, ביוני 2001. קידוח "רציו 4" הינו קידוח רדוד למטרות גז, המתוכנן לעומק של 425 מטר ועלותו המשוערת היא 500 אלף דולר.

רישיון אביב משתרע לאורך קו החוף, מדרום לבת ים ועד לאשקלון, והוא מתייחס לשטח בהיקף של 336 קמ"ר. הקידוח הנוכחי הינו קידוח הגז הראשון המתבצע ברישיון אביב ע"י השותפות, שהוקמה בשנת 1993. שותפות רציו מתעתדת לבצע ברישיון אביב קידוח נוסף ("רציו 5"), אשר מתוכנן להיות בעומק של כ-2,600 מטר ובהשקעה של כ-3 מיליון דולר.

תוקפו של רישיון אביב, שהוענק לשותפות בחודש ינואר 2000 ע"י הממונה על ענייני הנפט במשרד התשתיות הלאומיות, הינו עד ליום ה-8 בינואר 2002. יצוין כי בהתאם להנחייתו של הממונה על ענייני הנפט, על השותפות להתחיל בביצוע קידוח "רציו 5" עד ליום ה-1 בנובמבר 2001.

בנוסף לרישיון אביב, השותפות מחזיקה ברישיון ירדן (המתייחס לאזור צפון עמק החולה), אשר תוקפו הוארך עד לינואר 2003, וב-10% מרשיונות אשר ים צפון ואשר ים דרום, אשר תוקפם הוארך עד לתום חודש אוקטובר 2001.

שותפות רציו, שנסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי של כ-5 מיליון דולר, נשלטת על ידי חברת ניהול שבשליטת יגאל לנדאו, משפחת רוטלוי והגיאולוג איתן איזנברג.

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008