אכזבה לרציו: קידוח רציו 3 ליד קרית שמונה נמצא יבש

רציו תנסה לנצל את הידע שנצבר בקידוח לביצוע קידוחים נוספים באזור; בקרוב אמורה השותפות להתחיל בביצוע קידוח גז נוסף, באזור חוף פלמחים

שלומי גולובינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי גולובינסקי

אכזבה רודפת אכזבה בשבוע האחרון לשותפות חיפושי הנפט והגז רציו ~394015-MRQ~. יממה לאחר שקידוח הגז הימי בו מעורבת השותפות (אשר-ים 1) הופסק בשל המצב הבטחוני, מודיעה רציו על הפסקת קידוח נוסף שלה, רציו 3 ליד קרית שמונה. אבל בעוד שסביר להניח שהקידוח הימי יחזור להיקדח, הסיבה להפסקת קידוח רציו 3 היא אחרת. רציו מודיעה כי הקידוח הגיע לעומק המקסימלי שלו, 590 מטר, והסתיים מבלי שנמצא גז. עלות הקידוח, שבוצע על ידי חברת הקידוחים לפידות ~642017-MRQ~, נאמדת ב-530 אלף שקל.

גורמים המקורבים לקידוח מסרו ל-TheMarker.com כי הקידוח בוצע על פי ניתוח של גיאולוגים. לדברי אותם מקורות, קשה מאוד לערוך ניתוחים גיאולוגיים מעמיקים, כיוון שאזור הקידוח קרוב מאוד לגבול לבנון, ומאופין בהרבה מאוד מטעים, המקשים על גיאולוגים להעריך נכונה את מבנה הקרקע.

הגיאולוגים שניתחו את הקרקע הסתמכו בבדיקותיהם על באר מים של חברת מקורות הנמצאת בסמוך, ובסופו של דבר התברר שמבנה הקרקע באזור הבאר שונה מאוד ממבנה הקרקע באזור הקידוח. רציו עדיין מחזיקה ברשיון ירדן, והיא תנצל את הידע לגבי מבנה הקרקע שנצבר בקידוח בכדי לבחון ביצוע קידוחים עתיידים באזור.

הקידוח הבא של שותפות רציו, הנשלטת על ידי חברת ניהול שבשליטת משפחת לנדאו, משפחת רוטלוי והגיאולוג איתן איזנברג, יהיה באזור חוף פלמחים, והוא צפוי להתחיל בתקופה הקרובה, לאחר ששותפות רציו תשלים את קבלת כל האישורים הנדרשים מהרשויות השונות.

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008