שיחת השוק | הפסדתם בהשקעה מסוכנת במט"ח או נדל"ן? גם שופט לא יעזור לכם

למה מנכ"לית פפר צפויה לעזוב את החברה, מה צופים נביאי הזעם של וול סטריט ולמה החברות הטובות באמת לא מגיעות לבורסה של תל אביב? ■ כמה דברים שידברו עליהם היום בשוק ההון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נפילות בוול סטריט
נפילות בוול סטריטצילום: AP

■ לא הופתענו כשראינו את הנתונים שמצביעים על כך שחברות ההיי-טק הטובות הולכות לנאסד"ק, ואילו בישראל נשארים עם החברות הפחות מוצלחות. זאת התוצאה של צעדים שדוחפים את הציבור להשקיע בחברות היי-טק כמדיניות של הממשלה. זה התחיל כשמשה כחלון היה שר האוצר. כיוון שלחברות ההיי-טק הטובות תמיד היתה אפשרות להנפיק בנאסד"ק, החברות הפחות טובות רוכבות על הביקושים הגבוהים ומנפיקות בישראל. התוצאה, כפי שחששנו, היא שכיסי בעלי חברות ההיי-טק המקומיות מתנפחים, והציבור בישראל ייאלץ לקוות שיהיה טוב.

פול סינגר הוא אחד ממנהלי ההשקעות המובילים בעולם, וכשהוא חושף את תפיסת עולמו - זה תמיד מעניין. אבל הוא כל הזמן פסימי, וזה נשמע כמו מודל עסקי מצליח: אם אתה צודק, כולם ימחאו לך כפיים; אם אתה טועה - ההסבר פשוט: "הקשיבו לנבואות הזעם והתנהלו בהתאם". סינגר מזהיר בעיקר מפני האינפלציה שמתגברת בארה"ב, וצופה כי הנפילה תהיה חדה וכואבת. לא זכור לנו מקרה שבו נפילה בשוק המניות לא היתה חדה וכואבת.

פול סינגרצילום: Bloomberg

■ אגב, בזמן שסינגר מדבר, וול סטריט שברה עוד שיא ורק מעלה את מפלס הפחד.

■ סינגר לא לבד. גם מחבר הספר "אבא עשיר אבא עני" מזהיר מפני מפולת. בסוף זה יקרה, השאלה היא מתי - ומה יעשו השווקים עד אז. 

■ בפעם הבאה שאתם רוצים להיכנס להשקעות בפורקס (מסחר במטבע חוץ) או בכל מיני השקעות בנדלן בחו"ל, כדאי לשים לב למה שקבע השופט הכלכלי מגן אלטוביה. הוא פסק כי כשהתובע ראה כי תוך פרק זמן קצר הוא הפסיד 40 אלף דולר - 20% מההשקעה - אך המשיך להשקיע באמצעות אותו מנהל השקעות, הוא היה צריך לחתוך את ההפסד ולפרוש. "יידע הציבור וייזהר שעה שהוא מבקש להשקיע בפעילות מסוג זה בשוק ההון“.

עוד כותרות:

1. מחקר חדש מראה שהשקעה בביטקוין לא יכולה לשמש הגנה מפני השקעה בשוק המניות.

2. יותר דירקטורים - יותר סיכונים.

3. מנכ"לית פפר ככל הנראה עוזבת מוקדם מהצפוי.

4. זאת הסיבה שלוקח לכם יותר זמן להגיע לעבודה.

5. גם רשות ניירות ערך מנסה לפתוח את פקק התנועה שנוצר אצלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker