שיחת השוק | על אף הניסיונות לרסן אותו, הזהב השחור נוצץ מתמיד

תעלומת מכירת מניות פסגות ביום חמישי, מדוע אנחנו סקפטים כשמנהלי קרנות מדברים על "שווי מנותק" - ועוד חמישה דברים שידברו עליהם היום בשוק ההון

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שאיבת נפט לצד שדה חמניות, רוסיה
אסא ששון

■ ביום חמישי האחרון נרשמו ירידות בכמה מניות - בהן סונוביה, אקסיליון, אלקטריון, אוגווינד ושיח מדיקל - במחזורי מסחר גבוהים מהממוצע. כלומר, מישהו חיסל סחורה. אבל מי? ולא פחות חשוב - למה? בין המניות האלה עוברים שני חוטים מקשרים שאינם קשורים זה לזה. החוט הראשון הוא שלושת הסוחרים ירון יעקובי, זאב ברונפלד ומני מור - שמחזיקים במניות אלה; והחוט השני הוא בית ההשקעות פסגות, שהשקיע במניות ונמכר באחרונה לאטלשולר שחם.

מאז מכירת בית ההשקעות פסגות, התעוררו בשוק ההון תהיות בנוגע למה יעשה מנהל ההשקעות הראשי של אלטשולר שחם - דני ירדני - לתיק שיקבל לידיו. תיק שכמובן יעבור התאמה, בהתאם לתפישת העולם ההשקעתית של אלטולר שחם. לכן, גרסו כמה נשמות טובות בשוק ההון שהנה, אלטשולר שחם מממש מניות. הקריסה במניות - שהגיעה בחלקן גם ל-17% - הביאה את חברת אלקטריאון לפרסם הודעה חריגה, שמבהירה כי לא חל שום שינוי בבעלי המניות בה (פסגות הוא בעל עניין בחברה) - ולכן מכירת המניות תחייב דיווח. לפי ההודעה, היא תפנה לרשות ני"ע לצורך חקירה. גם אלטשולר שחם מיהר להודיע כי "לא מכר שקל" במניות של תיק פסגות. אז מי מכר? שאלה טובה.

דני ירדני. רבים תהו מה יעשה עם תיק ההשקעות שיקבל לידיוצילום: עופר וקנין

■ כשמנהלי קרנות שמתמחות בחברות סטארט־אפ אומרים את המשפט הבא: "יזמים שמוכנים לקחת השקעות בשווי מנותק – הורגים את החברה" - זה מעורר מצד אחד שמחה. הנה, מנהל השקעות אחראי שמודע לכך שחלומות לא מתגשמים. אך מצד שני, עולה חשש שלפיו הם כבר מתחילים להכין את ההסברים לשאלה מדוע הקרן שלהם תניב פחות מקרנות מתחרות. לא חלילה שאנחנו חושדים בכשרים, להיפך - אנחנו רואים את הצד האחראי. הסיבה לסקפטיות שלנו היא שפעם, אחד ממנהלי השקעות המובילים בשוק אמר לנו את המשפט הבא: "למנהלי השקעות יש שני מצבים: או שהם אופטימיים - או שהם שותקים".

עוד כותרות

1. למרות כל הניסיונות, הזהב השחור נהפך לנוצץ מתמיד.

2. ההיפים של וודסטוק לא יאמינו כשתספרו להם את זה.

3. ברזיל מתכננת להציף את העולם בסוכר.

4. הגנבת וגם ייעצת? קלאסיקה של נוכלים?

5. הבנק הפדרלי לא העלה את הריבית, אבל הריבית על הפיקדונות כבר עלתה. מדובר במשחק באש.

6. גם פז רוצה לספק חשמל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker