סופר פארם רכשה מטבע 50% מחברת רמדיקס תמורת 35 מיליון שקל

סופר פארם מעוניינת להתרחב לתחום השירותים לרפואה הביתית ■ רמדיקס עוסקת בהכנת תרופות סטריליות לבתי חולים, קופות חולים ולבתי המטופלים ומחזור המכירות המוערך שלה: 95 מיליון שקל בשנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של סופר-פארם

חברת סופר פארם שבשליטת ליאון קופלר (67%) וג'ורג' חורש (33%) השלימה את רכישת הבעלות המלאה בחברת רמדיקס קייר, שבבעלותן השווה של סופר פארם וחברת טבע.

סופר פארם רכשה תמורת 40  מיליון שקל חמצית ממניות החברה שהוחזקו על ידי טבע, וכעת תחזיק בבעלות המלאה בחברה שעוסקת בהכנות רוקחיות.

ליאון קופלרצילום: רויטל דקל

סופר פארם מימשה בכך אופציה שקיבלה, כאשר רכשה 50% מהפעילות של טבע בתחום ההכנות הרוקחיות ושירות טבע ביתי בספטמבר 2019, תמורת 35 מיליון שקל.

שתי החברות הקימו כחלק מהעסקה חברה חדשה שנקראת REMEDIX בניהולו של שי שבת, לשעבר מנהל התפעול של בתי המרקחת של סופר פארם. רמדיקס, שמחזורה השנתי מוערך ב-95 מיליון שקל, מבוססת על מרכז ההכנות הרוקחיות של טבע. זה הוקם לפני 30 שנה, ועוסק בהכנת תרופות סטריליות שמיוצרות באופן ייחודי לצרכיו של המטופל, במצב שאין כדאיות כלכלית לייצר אותן כמוצר מדף.

רמדיקס מתמחה בתחום התרופות הסטריליות, ההזנה התוך ורידית, כולל הזנה לפגים, אנטיביוטיקה, תרופות כימותרפיות שניתנות בעירוי ואפידורל ליולדות. החברה שמעסיקה 50 עובדים, מספקת שירותים ומוצרים מתקדמים לכל בתי החולים וקופות החולים בישראל, וכן למטופלים בביתם.

רכישת הבעלות המלאה ברמדיקס קייר תאפשר לסופר פארם להרחיב את פעילותה של החברה בעיקר בתחום השירות בבית המטופל שצפוי לצמוח בהתחשב בעומסים ההולכים וגדלים בבתי החולים; העלייה בסיכון ובמקרי התמותה מזיהומים צולבים; ובהערכה שיש לאשפוז הביתי ערך בריאותי ונפשי משמעותי.

סופר פארם מעוניינת לפתח את הרוקחות המקצועית ולגוון את שירותי הבריאות שהיא מספקת לתחום הרפואה הביתית בהתחשב ביתרון היחסי שיש לה בתחום הרוקחות מצד אחד, ובעלויות הכבדות של הפעלת בתי המרקחת מצד שני וכן בפוטנציאל ההולך ומצטמצם של הפעלת חנויות פיזיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker