זלקינד מפתיע: אלקו רכשה את ענקית החשמל ברנדט ב-250 מיליון יורו

אלקו הודיעה כי היקף העסקה כ-250 מיליון יורו, מהם 150 מיליון יורו למימון הון חוזר

נתן ליפסון
שתפו בפייסבוק

(עדכון) אלקו החזקות (אלקו: ת"א) אישרה עתה את הדיווח שהופיע ב-TheMarker, לפיו רכשה את ענקית מוצרי החשמל הלבנים הצרפתית ברנדט (Brandt).

אלקו הודיעה כי בית משפט לעניינים מסחריים בננטר שבצרפת קבע היום שאלקו זכתה במכרז לרכישת ברנדט, העוסקת בייצור תנורים, כיריים, מכונות כביסה, מדיחי כלים, מקררים ומקפיאים. בין המותגים בבעלות ברנדט: דה-דיטריש, סאוטר ותומסון. אלקו תרכוש שבעה ממפעלי החברה, כולם בצרפת, וכן חברות שיווק צרפתיות ובמדינות נוספות.

אלקו תשקיע סכום כולל של כ-250 מיליון יורו (כ-225 מיליון דולר), מזה כ-150 מיליון יורו (כ-135 מיליון דולר) בהון חוזר. אלקו תחזיק ב-90% ממניות ברנדט. יתרת המניות תוחזק על ידי יצרנית מוצרי החשמל הלבנים הספרדית פאגור. אלקו אמרה כי ההשקעה תמומן ממקורותיה העצמיים ומהלוואות, אך לא ציינה את ההרכב המדויק.

היקף המכירות של ברנדט ב-2000 הסתכם בכ-1.4 מיליארד יורו (כ-1.25 מיליארד דולר). הכנסותיה במחצית הראשונה של 2001 הסתכמו בכ-625 מיליון יורו (כ-560 מיליון דולר). סך הפעילות שנרכשה על ידי אלקו, מעריכה אלקו, מניבה הכנסות שנתיות בהיקף של כ-800 מיליון יורו (כ-715 מיליון דולר).

ברנדט היוותה חלק מקבוצת ברנדט-מולינקס (Brandt-Moulinex) שנכנסה בספטמבר 2001 להליכים של כינוס נכסים אחרי שביקשה הגנה מפני נושיה. באוקטובר האחרון נמכרה מולינקס לידי מתחרתה הצרפתית SEB.

ברנדט היא בעלת השליטה ביבואנית ומשווקת מוצרי החשמל קריסטל (קרסטל: ת"א), שגם מניותיה נסחרות בבורסה בתל אביב.

קבוצת אלקו, הנשלטת על ידי משפחת זלקינד, כוללת את אלקטרה מוצרי צריכה, אלקטרה ישראל, אלקו תעשיות, שקם ושקם נדל"ן. שווי השוק של אלקו הוא מיליארד שקל. קצב ההכנסות השנתי של החברה הוא כ-4.5 מיליארד שקל, והרווח השנתי הממוצע שלה מסתכם בכ-50 מיליון שקל. נכון לסוף ספטמבר 2001, ההון העצמי של החברה הסתכם בכ-800 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker