עדי צים משקיע בקבוצת יעקובי: מלווה לחברה 12.5 מיליון שקל

ההסכם בין הצדדים כולל אפשרות להמרת ההלוואה לעד 18% ממניות יעקובי ■ בתגובה, כעת עולה מניית יעקובי ביותר מ-3%

יוסף חרש
יוסף חרש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עדי צים
עדי צים

עדי צים, בעל השליטה בחברת המימון החוץ-בנקאי אס.אר אקורד, נכנס לקבוצת התשתיות אחים יעקובי (YSB), שבשליטת האחים פיני ואמיר יעקובי. מניית יעקובי עולה בתגובה ביותר מ-3%.

חברת עדי צים אחזקות תלווה 12.5 מיליון שקל ליעקובי - מהם 5 מיליון שקל הועמדו ליעקובי ביום חתימת ההסכם, ה-21 בינואר 2020, והיתרה, 6.5 מיליון שקל, תועמד במועד הקצאת מניות ההמרה. צים יקבל אופציה להמרת כל ההלוואה או חלקה לעד 27.9 מיליון מניות רגילות של יעקובי, המהוות כ-18% ממניות החברה.

מחיר מימוש האופציה יהיה 43 אגורות למניה בשנה הראשונה, יעלה ל-47.3 אגורות בשנה השנייה, ובשנה השלישית יסתכם ב-52 אגורות למניה. המחיר בשנה הראשונה נמוך ב-45% ממחיר מניית יעקובי כיום.

צים אמר כי הוא מזהה בחברה הזדמנויות עסקיות, וכי "החברה נסחרת 50% על ההון העצמי, ויש שם השבחה גדולה לדעתנו בזבל וברמזורים".

פיני יעקוביצילום: אלי לוי

קבוצת YSB עוסקת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: ייזום וביצוע של פרויקטים בתחומים כמו בנייה ותשתיות; שירותי אחזקה ותפעול של מערכות תשתיות וייזום; והקמה והפעלה של מתקני טיפול בפסולת. בתחום פינוי הפסולת והרמזורים פועלות החברות הבנות של יעקובי, GreenNet ואריאל וימאזור.

לדברי צים, אריאל ומיאזור של יעקובי יותר מתחרה באקסיליון, שנסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של יותר ממיליארד שקל.

מתאוששת משנים קשות

בשבוע שעבר דווח כי YSB חתמה על הסכם בהיקף של 24 מיליון שקל עם חברת שפיר הנדסה והחברה הספרדית CAF, שזכו במכרז לשדרוג הקו האדום של הרכבת הקלה בירושלים ולהקמת הקו הירוק שלה. בקרי הרמזורים של חברת אריאל וימאזור יחוברו למרכז בקרת התנועה של עיריית ירושלים ולמערכת בקרת הרמזורים פלקון, שפותחה על ידי אריאל וימאזור, ונבחרה כמערכת שתוביל את ניהול התנועה בעיר בעשור הקרוב.

קבוצת יעקובי ידעה כמה שנים קשות, בין היתר על רקע ההסתבכות בפרויקט שדה התעופה תמנע בערבה. התמשכות העבודות בפרויקט הגדילה את העלויות, והתוצאה היתה הפסדים של עשרות מיליוני שקלים.

בנוסף, בשנה שעברה מכרה יעקובי את אורתם סהר, אותה רכשה בדצמבר 2016 בתמורה לתשלום מצטבר של 160 מיליון שקל, ב-1.75 מיליון שקל בלבד. יעקובי ניסתה במשך שלוש שנים לשקם את חברת הבנייה וההנדסה, שהגיעה לסכנת חדלות פירעון כבר ב-2016.

שוויה של יעקובי ירד מ-360 מיליון שקל בעת הנפקתה ב-2017, ל-60 מיליון שקל באוקטובר 2020. ואולם מאז עלתה מניית החברה ב-80% לשווי של 100 מיליון שקל. יעקובי דיווחה על רווח גולמי של 12.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2020, כששיעור הרווח הגולמי היה 4.1% מההכנסות. ההון העצמי של החברה הסתכם ב-190 מיליון שקל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker