בדרך לרכבי הונדה? אקווריוס קופצת ב-10% - הסכם עם יצרנית חלקי רכב יפנית

על פי הסכם המסגרות, שתי החברות ישתפו פעולה בפיתוח, הרכבה, הפצה ומכירה של מערכת לייצור ואגירת אנרגיה, המבוססת על טכנולוגיית ייצור האנרגיה של אקווריוס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מייסדי אקווריוס. גל פרידמן (מימין), אריאל גורפונג ושאולי יעקובי
מייסדי אקווריוס. גל פרידמן (מימין), אריאל גורפונג ושאולי יעקוביצילום: דודו בכר

מנייתה של חברת אקווריוס מנתרת ב-10% לאחר שהחברה שמפתחת מנוע בעירה פנימי לייצור חשמל, המיועד להנעה חשמלית, חתמה על הסכם מסגרת לשיתוף פעולה עם חברת Musashi Seimtsu היפנית. זוהי יצרנית של רכיבים לתעשיית הרכב העולמית.

על פי הסכם המסגרות, שתי החברות ישתפו פעולה בפיתוח, הרכבה, הפצה ומכירה של מערכת לייצור ואגירת אנרגיה, המבוססת על טכנולוגיית ייצור האנרגיה של אקווריוס וטכנולוגיית האגירה של מוסשי.

החברה היפנית מפתחת פתרון לאגירת אנרגיה, בין השאר לכלי רכב חשמליים. שיתוף הפעולה שלה עם אקווריוס מיועד לפתח מערכת סגורה של ייצור אנרגיה חשמלית ואגירתה לכלי רכב, תוך ניצול היתרונות של המנוע שפיתחה אקווריוס, נצילות גבוהה, ומשקל קל משמעותית ממנועים מתחרים.

כחלק מהסכם המסגרת תשווק אקווריוס את המערכת העתידית בשווקים שבהם היא פעילה היום, כמו שוק הטלקום ומערכות לייצור חשמל, באתרים שאינם מחוברים לרשת החשמל, ואילו מוסשי תשווק את המערכת המשותפת בשוק הרכב. אקווריוס תמשיך לשווק באופן עצמאי את הגנרטור מבוסס המנוע שפיתחה לתחום הטלקום, שבו היא מקיימת שיחות עם יצרני ציוד תקשורת מובילים כמו חברת נוקיה.

צילום: David Katz

מוסשי, שנסחרת בבורסה ביפן בשווי של 994 מיליון דולר, היא יצרן מוביל של חלקים לתעשיית הרכב ומתמחה בתיבות הילוכים. החברה סיימה את הרבעון השני של 2002 ברווח מתואם של 17 מיליון דולר במחזור של 524 מיליון דולר.

אקווריוס פיתחה מנוע בעירה פנימי לייצור חשמל שמיועד להנעה חשמלית – בניגוד למנועים הקיימים, המיועדים להנעה מכנית, כלומר במטרה לסובב גלגלים. המנוע של אקווריוס מתאפיין במשקל נמוך משמעותית ממשקלם של מנועים דומים, יחס נצילות (צריכת דלק ביחס להספק) גבוה, רמת זיהום נמוכה ועלויות ייצור ותחזוקה נמוכות משמעותית ממנועים דומים. זאת משום שהמנוע של אקווריוס מורכב מרכיב נע אחד בלבד – בוכנה חופשית שנעה מצד לצד – ואינו כולל אגן שמן. אקווריוס שעדיין אינה מייצרת הכנסות כלשהן, נסחרת בשווי של 1.4 מיליארד שקל בעקבות עלייה של 18% מתחילת 2021. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker