הוסר המכשול האחרון לרכישת ישראייר על ידי קבוצת רמי לוי תמורת 162 מיליון שקל

חברת דור אלון, שבשליטת מוטי בן משה, משכה את הערעור שהגישה לאחר שהממונה על חדלות הפירעון העריכה שסיכוייה לזכות בערעור קלושים ■ דור אלון: "בימים הקרובים צפויות התפתחויות שיבהירו מדוע החברה ויתרה על ישראייר"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמי לוי
יורם גביזון

חברת דור אלון, שבשליטת מוטי בן משה, משכה את הערעור שהגישה על רכישת חברת ישראייר על ידי קבוצת בי.ג'י.איי ורמי לוי . בכך הוסר המכשול המשמעותי האחרון להשלמת העסקה שבמסגרתה תרכוש קבוצת בי.ג'י.איי–רמי לוי 75% ממניותיה של ישראייר מידי מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי פיתוח - שלהם משועבדות כל מניות ישראייר - תמורת 140 מיליון שקל במזומן.

הקבוצה תיתן למחזיקי אג"ח ט' אופציית מכר לחייב אותה לרכוש מהם את יתרת 25% מניות ישראייר תמורת 32 מיליון שקל. דור אלון עירערה על הזכייה בטענה שסגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, השופט חגי ברנר, שגה כשהורה לקיים סבב שני של הצעות לרכישת ישראייר ב-28 בדצמבר 2020, במקום לפסול את הצעתה של דמרי השקעות. הצעתה של דמרי השקעות הוגשה באיחור של יומיים לאחר המועד האחרון להגשת ההצעות שבו נקב עורך הדין אופיר נאור, הנאמן מטעם בית המשפט על אי.די.בי פיתוח.

מוטי בן משהצילום: אייל טואג

משיכת הערעור נעשתה לאחר שהממונה על חדלות פירעון במשרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקבי, העריכה בתגובה לבית המשפט על בקשת עיכוב ביצוע העסקה שהוגשה ע"י דור אלון כי יש סיכוי קלוש שהערעור יתקבל. היא קבעה כי מאזן הכוחות נוטה בבירור לזכות קבוצת רמי לוי וישראייר, שנמצאת במצב כלכלי ותפעולי עדין על רקע משבר הקורונה והסגרים.

עו"ד מיכל דלומי, שייצגה את הממונה על חדלות הפירעון (לשעבר כונס הנכסים הרשמי), קבעה שדור אלון התנהלה בצורה תמוהה ושלא בתום לב. דור אלון ציינה כי ביממה האחרונה פנה אליה עו"ד נאור לנציגי החברה וביקש מהם לשקול מחדש את הערעור, והחברה החליטה להיענות בחיוב לבקשה.

בן משה, בעל השליטה בדור אלון, התקשר לרמי לוי, הודיע לו שהוא מושך את הערעור, ואיחל לו הצלחה. בקבוצת דור אלון מסרו: "בימים הקרובים צפויות התפתחויות שיבהירו מדוע דור אלון החליטה לוותר על ישראייר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker