קרן פימי נכנסת לתחום התשתיות, רוכשת 50% מחברת אליקים בן ארי

קרן פימי תרכוש 50% ממניותיהם של דניאל בן ארי וקוקו עובדיה - ותחזיק בחברה שמבצעת פרויקטים הנדסיים בתשתיות תחבורה, ומפעילה מחצבות ומפעלי אספלט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פימי, ישי דוידיצילום: אילן אסייג

קרן פימי, שבשליטת ישי דוידי, השלימה את רכישת 50% ממניותיה של חברת התשתיות אליקים בן ארי תמורת 135 מיליון שקל, כלומר לפי שווי חברה של 270 מיליון שקל.

חוזים בלעדיים עם חברת הרכבת

חברת אליקים בן ארי, שהוקמה ב-1970 - והיתה בבעלותם השווה של דני בן ארי, בנו של אליקים בן ארי, וקוקו עובדיה - עוסקת בביצוע פרויקטים הנדסיים, בעיקר בתשתיות תחבורה, בהפעלת מחצבות ומפעלי תעשייה, וייצור חומרי חציבה ואיכות הסביבה. מחזור ההכנסות השנתי שלה הוא בסך 600 מיליון שקל וצבר הפרויקטים שלה הוא בסך כמיליארד שקל. החברה מעסיקה 250 עובדים. 

אליקים בן ארי היא מהחברות המובילות והוותיקות בתחומה, הן בפעילות החציבה וניהול המחצבות, הן בפעילות ההנדסה. החברה מחזיקה בסיווגים הקבלניים המתקדמים בתעשייה.

הנחת מסילות לרכבת ישראלצילום: דוברות רכבת ישראל

אליקים בן ארי פעילה בכמה תחומים. אחד הוא הנדסה אזרחית, כולל סלילת כבישים וחוזה בלעדי עם רכבת ישראל להנחת מסילות ולביצוע הריתוכים החשמליים והתרמיים. תחום נוסף הוא הפעלת שלוש מחצבות (אדורה, הר שחר ומישור רותם) בישראל, שני מפעלי אספלט ומחצבת בזלת ברומניה, ואת הרכבת וקבלני תשתיות באזור הבירה בוקרשט ועיר הנמל קונסטנסה.

עוד תחום שבו פעילה החברה הוא איכות הסביבה, באמצעות הפעלת תחנת המעבר לאיגוד ערים גוש דן באתר חיריה, תחנות מעבר ומחזור פסולת יבשה, והובלת פסולת באמצעות משאיות וברכבת למטמנת אפעה ולמטמנת דודאים בנגב. תחום פעילות נוסף של אליקים בן ארי הוא הובלה כבדה באמצעות צי משאיות ושינוע מטענים, כולל שינוי חומרי גלם מהמחצבות שבבעלותה, חומרים מסוכנים, פסולת וחומרים בתפזורת.

החברה מחזיקה בחוזה לשינוע מטענים עם רכבת ישראל, לשינוע רכבתי של חומרים והקמה והפעלה של מסופי רכבת פרטיים. בנוסף, היא מחזיקה עשרות יחידות של ציוד מכני הנדסי כבד, המשמש לעבודה במחצבות ובפרויקטים הנדסיים. היא גם מחזיקה במוסכי שירות למשאיות וציוד מכני הנדסי כבד שבבעלות הקבוצה, על קרקע פרטית של החברה באזור התעשייה באשדוד.

העובדה שבבעלות החברה אמצעי ייצור לחומרי חציבה, שינוע, וכן יכולות תכנון הנדסי וביצוע פרויקטים - משפרת את היעילות והעצמאות התפעולית של אליקים בן ארי, ומחזקת את מעמדה התחרותי. 

השקעה לעתיד

הרכישה של קרן פימי נעשית על בסיס ההערכה כי מדינת ישראל נמצאת בפיגור בתשתיות תחבורתיות בלי קשר למשבר הקורונה, אך בעקבותיו צפויות השקעות נוספות בתחום.

החברה התעניינה ברכישה מפני שהיא רואה בכך הזדמנות לתמרץ את הפעילות הכלכלית - מעבר לתכנון להשקעות של 100 מיליארד שקל - על ידי בניית מערכות תחבורת המונים בגוש דן, כולל הרכבת הקלה. דניאל בן ארי ימשיך לנהל את החברה.

בן ארי הוא בנה של מירה בן ארי אליקים, שהיתה אלחוטנית וממקימי קיבוץ ניצנים. מירה בן ארי היתה האישה היחידה שנלחמה בקרב על ניצנים, ונהרגה לאחר שהרגה את מפקד הכוח המצרי, לאחר שזה הוציא להורג את אברהם שוורצשטיין בבואו לשאת ולתת על תנאי הכניעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker