הראל לוקר פורש מהתעשייה האווירית

פרישתו של לוקר הוכרזה 5 שבועות לאחר שנבחר כיו"ר חברת פז, וחודש לאחר שוועדת השרים להפרטה אישרה את הפרטת התעשייה האווירית

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית הראל לוקר
הראל לוקרצילום: עופר וקנין

הראל לוקר ,יו"ר התעשייה האווירית וחברת פז,הודיע על כוונתו לסיים את כהונתו כיו"ר התעשייה האווירית בעוד 90 יום. לוקר, שמכהן כיו"ר ההחברה מספטמבר 2017, פורש חודש לאחר שוועדת השרים להפרטה אישרה את הפרטת התעשייה האווירית.

בתקופת כהונתו של לוקר החברה עברה מהפך עסקי וארגוני משמעותי: החברה שיפרה בצורה ניכרת את תוצאותיה הכספיות; הכנסותיה חצו בראשונה בתולדותיה את רף 4 מיליארד דולר; והחברה הציגה לאורך שנתיים רצופות רווחי שיא, הגבוהים מאז הקמתה.

התעשייה האווירית הציגה בתקופה זו גם הישגים טכנולוגיים, כמו שיגור חץ 3 באלסקה, שיגור לוויין "אופק 16", שיגור החללית בראשית לירח, פיתוח הלוויין הלאומי "דרור" 1 ועוד. בנוסף, החברה זכתה ב-2  פרסי ביטחון ישראל.

התפטרותו של לוקר ׁ(55) הוגשה 5 שבועות לאחר שנבחר פה אחד על ידי מועצת המנהלים של חברת פז כיו"ר החברה במקומו של אברהם ביגר. לוקר, בן 55, הוא בעל תואר ראשון במשפטים ובחשבונאות, שניהם מאוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר שני במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת ג'ורג'טאון שבארה"ב.

כפל התפקידים שבהם נשא לוקר עורר תמיהה - וגרר גם חשש מפני ניגודי עניינים פוטנציאלים בהמשך. גם כך, כהונת לוקר צפויה להסתיים באוגוסט - לאחר שכבר הוארכה בשנה. והתרחיש שלפיו כהונתו לא תוארך הביא כנראה את לוקר להיפרד מתע"א כבר עכשיו. 

התעשייה האווירית נמצאת ביישורת האחרונה לקראת הנפקת עד 35% ממניותיה - שצפויה בחצי השנה הקרובה - ולוקר נחשב ליו"ר דומיננטי שהוביל את המהלך בשנים האחרונות. לפי הערכות, שלושה החודשים שבהם יישאר לוקר בתפקידו יעמדו בסימן ההשלמות הנדרשות לקידום ההנפקה - ובראשן סיום המשא ומתן עם ועד העובדים של החברה. 

רשות החברות הממשלתיות מסרה בתגובה כי "יו"ר החברה, בשיתוף פעולה הדוק עם הרשות, הוביל בשנים האחרונות את החברה לשיפור משמעותי בתוצאות העסקיות, כמו גם בתרבות הארגונית ובמיצוב החברה. בעבודה משותפת עם הרשות סייע להובלת מהלך ההנפקה של החברה שקיבל את אישורה של ועדת שרים לענייני הפרטה. לאחרונה, התמנה כיו״ר חברה ציבורית משמעותית נוספת, ואנחנו מאחלים לו ולחברה הצלחה רבה במילוי תפקידו החדש, כמו גם בסיום הליכי ההפרטה עד עזיבתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker