אספן גרופ רוכשת בניין משרדים בהולנד ב-104 מיליון שקל

הבניין ממוקם בעיר אוטרכט והוא מצטרף ל-17 נכסים שכבר יש לחברה בהולנד ■ יו"ר החברה: "ממשיכים בהרחבת הפורטפוליו בישראל ובהולנד לצד צמצום הפעילות בגרמניה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נכס אספן גרופ בהולנדצילום: מצגת אספן גרופ

אספן גרופ, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל, ממשיכה להרחיב את פעילותה בהולנד: היום (ד') הודיעה החברה כי התקשרה בהסכם לרכישת מלוא הון המניות של חברה המחזיקה בבניין משרדים הממוקם באוטרכט - העיר הרביעית בגודלה בהולנד - בתמורה ל-104 מיליון שקל.

מניית אספן גרופ

55 מיליון שקל מתוך הסכום שולם במזומן, והיתרה באמצעות הלוואה. שיעור התפוסה בנכס הוא 93%, והוא מושכר למספר שוכרים לתקופה ממוצעת של 9 שנים. דמי השכירות השנתיים לנכס הם כ-2.1 מיליון אירו (כ-8.2 מיליון שקל) ושטח הנכס הוא כ-14.8 אלף מ"ר. לאחר עסקה זו, ימנה פורטפוליו הנכסים של אספן בהולנד 18 נכסים בשטח כולל של כ-183 אלפי מ"ר.

אספן גרופ, המנוהלת על ידי צופית הראל, פועלת בתחום הנכסים המניבים ובהם משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, הולנד וגרמניה. לפני שבוע דיווחה החברה על כניסתה לתחום המלונאות, לאחר שחתמה על הסכם מיזוג עם חברת הנדל"ן פאי סיאם, שבבעלות היזם שלמה דהוקי, בתמורה ל-405 מיליון שקל. 

גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופצילום: ללא קרדיט

גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופ, מסר: "זהו נכס שני שאנו רוכשים השנה בעיר אוטרכט, כאשר באופן כללי אנו ממשיכים לזהות פוטנציאל להרחבת פעילותינו בהולנד תוך ניצול הזדמנויות ככל שיהיו, הן בתחום המשרדים והן בתחום הלוגיסטיקה".

לדבריו, "אנו ממשיכים לפעול להרחבת פורטפוליו הנכסים של החברה בישראל ובהולנד לצד צמצום פעילותנו בגרמניה". 

באשר לסיבה לצמצום הפעילות בגרמניה, מסרו בחברה: "האסטרטגיה העסקית של החברה היא מיקוד בהולנד ובישראל. לאחר שהגענו לתשואות גבוהות מאוד בנכסים בגרמניה, החלטנו לממש את הרווחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker