התוכנית של רמי לוי ואייל רביד חושפת את הסיבה להתמחרות האגרסיבית בישראייר

רמי לוי שמתמודד על רכישת ישראייר באמצעות חברת בי.ג'י.איי וחברה פרטית שבבעלותו, הציע לחברה הציבורית לרכוש ממנו 24% ממניות ישראייר באותם תנאים ולהקים מועדון תעופה ■ אייל רביד הציע לדמרי לרכוש 20% מישראייר, אם הצעתו של דמרי לרכוש את ישראייר תזכה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רמי לוי
רמי לויצילום: בלומברג

חברת רמי לוי עשויה לחתום על עסקה עם חברת ישראייר, לשיתוף פעולה במסגרת מועדון הלקוחות של חברת הקמעונות. זאת, אם הצעתה של חברת בי.ג'י.איי לרכוש את ישראייר תזכה מחר (ג') ברוב קולותיהם של בעלי אג"ח ט' של איי.די.בי, המלצת הנאמן עו"ד אופיר נאור ואישור שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חגי ברנר.

חברת הקמעונות רמי לוי דיווחה הערב שקיבלה הצעה מחברת בי.ג'י.איי (שבשליטת רמי לוי ושלום חיים) ומחברת רמי לוי שיווק השקמה (שהיא חברה פרטית בבעלותו המלאה של לוי) הצעה לחתום על עסקה. זאת, בהנחה שתתקבל הצעתה של בי.ג'י.איי לרכוש את ישראייר. בי.ג'י.איי מעוניינת לרכוש את חברת התעופה תמורת 121.5 מיליון שקל במזומן, העברת 25% ממניות ישראייר למחזיקי אג"ח ט' ואופציה למחזיקי אג"ח ט' לרכוש את מניותיהם תמורת 40.5מיליון שקל בחלוף שנתיים מהשלמת העסקה.

חברת רמי לוי שיווק השקמה מציעה לחברתה הציבורית רמי לוי לרכוש ממנה בתוך 90 יום ממועד השלמת עסקת ישראייר, 24% ממניות ישראייר באותם תנאים שבהם תרכוש אותן החברה הפרטית של רמי לוי, כלומר תמורת 39 מיליון שקל במזומן.

צילום: ללא קרדיט

רמי לוי הציבורית תקבל אופציה לחתום על הסכם עם ישראייר לשיתוף פעולה באמצעות מועדון הלקוחות של החברה, להקמת מועדון תעופה בדומה למועדון פליי קארד של חברת אל על - הצעה שלהערכת רמי לוי הציבורית מגלמת פוטנציאל כלכלי.

מועדון התעופה יתבסס בין השאר על נקודות תעופה, כך שלקוחות הרשת יוכלו לתרגם את רכישותיהם הקמעוניות לשירותי תיירות-חבילות תיור וטיסות בישראייר.

חברי מועדון הלקוחות יוכלו לרכוש באמצעות נקודות התעופה, שירות שיחות בנדידה בחו"ל באמצעות החברה הבת רמי לוי תקשורת. חברי מועדון הלקוחות יוכלו לרכוש בטיסות ישראייר מוצרי דיוטי פרי במחירי רמי לוי, כך שחבר מועדון הלקוחות של רמי לוי יקבל הטבות נוספות שאותן יוכל לנצל בטיסותיה של ישראייר.

ועדת הביקורת של רמי לוי הציבורית, שקיימה דיון ראשוני בהצעות שהתקבלו, אישרה כי קבלת האופציה מחברת רמי לוי הפרטית היא הצעה מזכה משום שהיא מעניקה לה זכות לבחון בעתיד אם לממש את האופציה מבלי לחייב אותה בחיוב כלשהו. ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה אישרו בדיון הראשוני שעסק בהצעה, כי שיתוף הפעולה במועדון הלקוחות עשוי לגלם יתרונות כלכליים לרמי לוי הציבורית. על כן, אם הצעתה של בי.ג'י.איי תיבחר כהצעה הזוכה בעסקת ישראייר, תבחן רמי לוי הציבורית את תנאי שיתוף הפעולה ואת הכדאיות העסקית הגלומה בשיתוף פעולה זה.

על פי הערכות, אייל רביד בעל השליטה ברשת ויקטורי, פנה בהצעה ליגאל דמרי להשתתף ב-20% מעסקת ישראייר אם הצעתה של החברה הפרטית דמרי השקעות לרכוש את ישראייר תמורת 170 מיליון שקל - תזכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker