סיכום אנליסטים: שיכון ובינוי, אלקטרה, ה"ברבורים השחורים" והבריחה לזהב

נדב עבודי
נדב עבודי

יום המסחר השלישי בבורסת ת"א ננעל בירידות שערים לאחר יום מסחר תנודתי. מדד ת"א 25 נפתח בירידה של 0.5%, עבר לעלייה של 0.3% ונחתם בירידה של 0.3%. מדד ת"א 100 איבד 0.4%.

להלן מספר המלצות וסקירות אנליסטים נבחרות מהיום:

שיכון ובינוי: רבעון חיובי נוסף עם שיפור במרבית המגזרים, אך ירידה בצבר ההזמנות

שיכון ובינוי הציגה ברבעון השני תוצאות טובות עם שיפור במרבית המגזרים ומגד ירידה בצבר. במגדל שוקי הון סבורים כי לאור מחאת הדיור, בהחלט צפויה פגיעה בעסקי המגורים של החברה בישראל, אולם אם זו תתרחש היא תפגע בשיכון ובינוי בצורה פחותה לעומת מתחרותיה.

כמו כן, מעריכים כי מחיר המניה הנוכחי משקף פסימיות יתר לחברה יציבה, צומחת, איכותית ומחלקת דיבידנדים כמו שיכון ובינוי.

>>> להמשך הסקירה

דו"חות אלקטרה: רווחיות תפעולית מעורבת לצד רווחי שערוך והמשך עלייה בצבר

אלקטרה פרסמה הבוקר את דו"חותיה לרבעון השני. "התוצאות מצביעות על המשך המגמה החיובית", אומר נעם פינקו, אנליסט פסגות בית השקעות. "תוצאות הרווחיות התפעולית במגזרי הפעילות היו
מעורבות אולם כפי שאנו מציינים בכל רבעון, לא ניתן להעריך את החברה על סמך רבעון בודד לאור השונות בקצב ההכרה ברווח מהפרויקטים השונים."

משאירים את המלצת ה"קנייה" אך מורידם את מחיר היעד מ-485 ל-472 שקל.

>>> להמשך הסקירה

FXCM: יש לקחת בחשבון את ה"ברבורים השחורים" המופיעים כמעט מדי יום


חייהם של הסוחרים בנכסים פיננסיים קשים במיוחד בימים אלו. אפילו אם הם מבינים די הרבה במקרו כלכלה, בניתוח טכני, בפסיכולוגיה של המסחר, ובניהול סיכונים, אין זה מספיק כדי להצליח בימים אלו.

יש לקחת בחשבון את ה"ברבורים השחורים" המופיעים כמעט מדי יום. אתמול, לאחר שביום ראשון השוק הישראלי נתן כבר את הכיוון לכך, ראינו ניסיון אמיתי לייצר התפתחות חיובית בנכסי הסיכון.

>>> להמשך הסקירה

"השוק הישראלי לא מעניין כיום את המשקיעים"

המסחר בישראל ובעולם מתאפיין באחרונה בתנודתיות שנובעת מרמת אי ודאות גוברת. ערן יעקובי, סמנכ"ל מחקר בדש ברוקראז', מתבונן בנעשה בבורסה המקומית ורואה איומים רבים - אבל גם הזדמנויות.

"בתקופה הנוכחית יש השפעה מתמשכת של כמה גורמים", אומר יעקובי. "משקיע מוסדי רואה לנגד עיניו את הורדת הדירוג של ארה"ב, את הבנקים הזרים ממשיכים להוריד את תחזיות הצמיחה ואת סימני משבר המנהיגות האמריקאי.

>>> להמשך הסקירה

בריחת המשקיעים לאג"ח הממשלתיות ולזהב עלולה להתברר כמלכודת

ל רקע החרפת משבר החובות באירופה והורדת הדירוג של ארה"ב, רבים עטו על הזהב ועל האג"ח הממשלתיות כמפלטי השקעה בטוחים. זו היתה תזכורת נוספת לכך שבתקופות של חוסר ודאות משקיעים פועלים בדרכים שעלולות לפגוע בהם בטווח הארוך. "הם ברחו מהסיכון המדומה של נפילת מחירי המניות לתוך הסיכון הוודאי של נכסים במחירים מופרזים", אומר ג' סקוט קלמונס, אסטרטג השקעות בכיר בחטיבת ניהול ההשקעות של בראון בראדרס הרימן.

>>> להמשך הסקירה

ג'י.פי מורגן הוריד את תחזית מחיר הנפט מסוג ברנט ל-115 דולר לחבית ב-2012

ג'י.פי מורגן הוריד את תחזית מחיר הנפט מסוג ברנט ל-2012 לאחר שהמורדים בלוב השתלטו על עיר הבירה והציפיות בעולם הם כי המדינה תשוב בקרוב לשאוב נפט.

בנק ההשקעות חוזה כי מחיר הנפט יגיע ב-2012 למחיר ממוצע של 115 דולר לחבית, ירידה של 9 דולר לעומת התחזית הקודמת. בתקופה מעתה ועד השנה הקרובה הבנק חוזה כי הברנט ייסחר בין 120-100 דולר לחבית.

>>> להמשך הסקירה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker