יורם גביזון

קרן ההשקעות הפרטית פורטיסימו הגישה הצעה לרכישת ישראייר מידי עורך הדין אופיר נאור, שהוא הנאמן של איי.די.בי פיתוח. על פי ההצעה תרכוש פורטיסימו, שמנוהלת על ידי יובל כהן, 90% מהון המניות של ישראייר מידי איי.די.בי פיתוח, תמורת 75 מיליון שקל במזומן. נוסף על כך, תזרים פורטיסימו 75 מיליון שקל לתוך ישראייר בשני שלבים.

ההשקעה לא תדלל את אחזקתה של אי.די.בי בחברה. פורטיסימו תזרים עוד 25 מיליון שקל לישראייר מיידית עם השלמת העסקה ועוד 50 מיליון שקל בתוך שנתיים בהתאם לצרכיה של ישראייר. פורטיסימו גם תמחל על ההלוואה של 5 מיליון דולר שאיי.די.בי פיתוח חייבת לישראייר. בעלי איגרות החוב של איי.די.בי פיתוח יקבלו חלק מסכום זה כאשר איי.די.בי תפרע את חובה לכלל הסדרות.

אופיר נאורצילום: עופר וקנין

ההצעה גוזרת שווי חברה של 175 מיליון שקל לישראייר, בהתחשב בשווי של 10 מיליון שקל שייווצר לבעלי החוב מהמחילה. פורטיסימו התנתה את הצעתה בהתחייבות של הנאמן לבלעדיות של 45 יום, עם אפשרות להארכת תקופת הבלעדיות ב-14 יום נוספים.

פורטיסימו מתנה את השלמת העסקה בבדיקת נאותות, כך שבניגוד להצעות האחרות, אין מדובר בהצעת As Is. בעקבות הגשת ההצעה, צפוי עו"ד נאור לתת לשלושת המציעים האחרים - בי.ג'י איי של רמי לוי ושלום חיים, הקבוצה המשותפת לחברת שלדות ואמנון סלע וגלובל כנפיים - הזדמנות לשפר את הצעתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker