אורמת טכנולוגיות מגייסת 340 מיליון דולר בהנפקת מניות

מניית אורמת טכנולוגיות שעלתה ב-49% בחודשיים האחרונים, צנחה בעקבות ההודעה על הגיוס ■ הכסף שיגוייס ישמש למימון הפעילות השוטפת של החברה וכן למימון השקעות ורכישות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות שמנוהלת על ידי דורון בלשר, מנצלת עלייה של 49% במחיר המניה בחודשיים האחרונים לגיוס 340 מיליון דולר בהנפקת מניות.

דורון בלשר, מנכ"ל אורמת
דורון בלשר, מנכ"ל אורמתצילום: ניר סלקמן

אורמת טכנולוגיות תנפיק 4.15 מיליון מניות ותיתן לחתמי ההנפקה אופציה שניתנת למימוש בתוך 30 יום לרכוש עוד 622 אלף מניות במחיר ההנפקה. אם חתמי ההנפקה , ג'יי פי מורגן, בנק אוף אמריקה ויו.בי.אס, יממשו את האופציה במלואה, תגייס אורמת טכנולוגיות סכום נוסף של 50 מיליון דולר. אורמת טכנולוגיות הודיעה שבכוונתה להשתמש בתמורת ההנפקה למימון פעילותה השוטפת וכן למימון השקעות ורכישות, כולל רכישה של טכנולוגיות משלימות.

בעקבות ההודעה על הגיוס, נפלה מניית אורמת ב-4.4% במסחר המאוחר. מניית אורמת טכנולוגיות שמתמחה בייזום, תכנון רכש והקמה של תחנות כוח גיאותרמיות,  עלתה בחוזקה בחודשיים לשיא המשקף שווי חברה של 4.2 מיליארד דולר היום. זאת בעקבות הציפיות לגידול חד בהשקעות באנרגיה מתחדשת בעידן הנשיא הנבחר ג'ו ביידן ולאחר שהחברה הסירה בזו אחר זו שלוש עננות שהעיבו על המניה.

אורמת טכנולוגיות הצליחה לגבות של 20 מיליון דולר מחברת החשמל של הונדורס וחידשה את פעולות הפיתוח של מאגר גיאותרמי. החברה גם הסדירה תביעה לתשלום מס נוסף של 190 מיליון דולר, שהגישה רשות המסים הקנייתית בתשלום זניח יחסית של 6 מיליון דולר. אורמת גם הודיעה שחברת החשמל של קניה, KPLC, חידשה את רכישת החשמל מתחנת הכוח באולקריה שהספקה 150 מגה וואט והיא תחנת הכוח הגדולה ביותר של החברה.

מניית אורמת טכנולוגיות

הסדרים אלו סילקו חלק מחוסר הוודאות בנוגע ליכולתה של אורמת טכנולוגיות ליישם את תוכניות הפיתוח העסקי שלה, שחלק מהן מכוון לשווקים מתפתחים ועתירי מאגרים גיאותרמיים. אורמת טכנולוגיות החזירה בשבוע שעבר לפעילות מסחרית, חלקית בשלב זה, של תחנת הכוח הגיאותרמית ב-Puna שבהוואי לאחר שהושבתה במשך שנתיים וחצי בעקבות התפרצות הר הגעש Kilauea. אורמת טכנולוגיות שהשקיעה בשיקום התחנה סכום של 125 מיליון דולר וקיבלה סכום של 100 מיליון דולר מחברות הביטוח עבור הנזקים ואבדן הרווחים של התחנה, העריכה שתגדיל בהדרגה עד לסוף 2020 את כושר הייצור של התחנה ל-15 מגה וואט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום