החברה הבת הפולנית של הכשרת הישוב גייסה 100 מיליון שקל

MLP הנפיקה 1.6 מיליון מניות לפי מחיר של 69 זלוטי למניה, המשקף לה שווי של 1.1 מיליארד שקל לפני ההשקעה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עופר נמרודי
עופר נמרודי צילום: ורדי כהנא

התחום האפור של הלוגיסטיקה נצבע בגוונים ורודים בעת משבר הקורונה. המגפה שהובילה לריחוק חברתי, סייעה להעביר במהירות את קהל הלקוחות, שנהג עד לפני כמה שנים לבצע את רכישות הקמעונות בקניוני הענק, לעשות אותן באינטרנט.

הצורך של החברות להשקיע במרלו"גים חדשניים ואוטומטיים, כך שיוכלו לתמוך בפעילות המסחר האלקטרונית - הובילה לשגשוג הענף, עלייה במחירי השכירות של המחסנים ותשואות טובות לחברות המפעילות אותם.

כעת, הכשרת הישוב החליטה לנצל את המומנטום החיובי וסגרה ביום שישי האחרון גיוס פרטי בהיקף של 100 מיליון שקל לחברה הבת MLP הפולנית (38.3%), הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בענף הלוגיסטיקה.

MLP הנפיקה 1.6 מיליון מניות לפי מחיר של 69 זלוטי למניה, המשקף לה שווי של 1.1 מיליארד שקל לפני ההשקעה. למרות הגיוס שדילל את המשקיעים, מניית MLP סגרה את המסחר במחיר של 75 זלוטי. בשביל לשמור על שיעור אחזקותיה בחברה, בעת הגיוס השקיעה הכשרת הישוב מקופתה 39 מיליון שקל.

ל-MLP יש כיום 16 פארקים לוגיסטיים שחלקם בהקמה באירופה. 12 מהם בפולין, שלושה בגרמניה ואחד ברומניה. סך השטחים המניבים כיום מגיע לכ-700 אלף מ"ר, בעוד סך השטחים בהקמה ולקראת הקמה מגיע לכ-120 אלף מ"ר. מעבר לשטחים אלו, במרבית הנכסים ישנם שטחים נוספים לפיתוח עתידי בהיקף כולל של כ-450 אלף מ"ר - כך  שסך כל פוטנציאל השטחים להשכרה עומד על כ-1.3 מיליון מ"ר.

בין הדיירים בפארקים הלוגיסטיים ב-MLP ניתן למצוא חברות מובילות דוגמת פיליפ מוריס, אקזו נובל, מקיטה, אלקטרולוקס, DHL ועוד. ממוצע אורך תקופת חוזי השכירות ארוך ויציב - כ-8 שנים - עם שיעור תפוסה גבוה של כ-97%.

"פעילות הלוגיסטיקה של הכשרת הישוב לא מתומחרת במלואה על ידי המשקיעים", הסביר בשיחה עודד סתר, סמנכ"ל למימון והשקעות בחברה. "כולם מכירים את קניון שבעת הכוכבים, זה אמנם נכס חשוב, אבל שוק ההון טרם הפנים את השווי של פעילות הלוגיסטיקה שנהייתה ענקית. להכשרת הישוב יש נתח גדול מאוד של פעילות לוגיסטית באירופה, מדובר על פעילות ענקית ומשמעותית של פלטפורמה צומחת בעלת פונציאל אדיר".

האם נוכח הקורונה השוכרים מתקשים בתשלומים?

" יש לנו אפס בעיות גבייה. הכל פועל כסידרו. רק בשבועות האחרונים חתמנו על חוזים חדשים בהיקף של יותר מ-20 אלף מ"ר", אמר סתר.

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב, ציין: "הגיוס יאפשר לנו להאיץ את הרחבת פעילות הלוגיסטיקה במדינות הקיימות ובמדינות אסטרטגיות חדשות. אנו בונים תיק נכסים מניבים גדול עם פיזור נכון, והפעילות שלנו בתחום הלוגיסטיקה ממשיכה להוכיח את עצמה גם בתקופה זו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker