נוסטרומו חתמה על הסכם שת"פ עם ענקית הנדסה אמריקאית; סומוטו נוסקת ב-11%

חברת האנרגיה נוסטרומו ו-Black&Veatech יתמודדו במשותף על מכרזים להתקנת מערכות לאגירת אנרגיה בחוות שרתים ■ סומוטו, שצפויה לרכוש את נוסטרומו, מזנקת במסחר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מייסד נוסטרומו ירון בן נון
מייסד נוסטרומו, ירון בן נוןצילום: מארק נומדר

חברת נוסטרומו, שמפתחת מערכת לאגירת אנרגיה תרמית, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה לתקופה של שנה עם חברת Black & Veatch (B&V) האמריקאית, שמספקת שירותי תכנון הנדסי, רכש ובנייה (EPC). ההסכם מסדיר את שיתוף הפעולה בין שתי החברות ללקוחות שפעילות בשוק חוות השרתים בארה"ב. בעקבות ההסכם מנתרת חברת סומוטו, שמנהלת מגעים למיזוג עם נוסטרומו, ב-11% במחזור של 4 מיליון שקל - שגדול פי 3 מהמחזור היומי הממוצע במניה.

לפי ההסכם, נוסטרומו תספק באופן בלעדי ל-B&V, שמעסיקה 11 אלף עובדים, את טכנולוגיית האגירה התרמית שפיתחה - והחברה האמריקאית תהיה המתקינה הראשית של מוצריה של נוסטרומו אצל לקוחות הקצה. ההסכם נועד לאפשר לשתי החברות להתמודד במשותף על פרויקטים משותפים של התקנת מוצרי נוסטרומו אצל לקוחות בתחום חוות השרתים בארה"ב.

נוסטרומו פיתחה מערכת לאגירת אנרגיה תרמית (קור), שמיועדת למבנים מסחריים שמקוררים באמצעות צ'ילרים. המערכת של נוסטרומו מבוססת על תאי אנרגיה ייחודיים - IceBrick – שכל אחד מהם מכיל מאות קפסולות של מים. התאים מוצבים במבנה הלקוח ומאפשרים המרה ואגירה של אנרגיה חשמלית לאנרגיית קור. אנרגיה זו מאפשרת מאוחר יותר השלה של מערכות המיזוג של הלקוח על פי דרישה של רשת החשמל, ובכך הפחתה משמעותית בעלויות החשמל של הבניין.

נוסטרומו צפויה להתמזג לתוך חברת סומוטו תמורת הקצאה של 73% ממניותיה של סומוטו לבעלי המניות של נוסטרומו - שכוללים בין היתר את משפחת בן נון, חברת תעבורה שבשליטת משפחת ליבנת, וכן את קובי ויהודית ריכטר, רמי אונגר ומנורה מבטחים אנרגיה.

שוויה של נוסטרומו לצורך העסקה נקבע על 37.5 מיליון דולר, כולל קופת מזומנים בסכום של 2.5 מיליון דולר. שווייה של סומוטו נקבע על 12.8 מיליון דולר, כולל מזומנים בסך 10.3 מיליון דולר.

סומוטו דיווחה כי היא ונוסטרומו ממשיכות לפעול לקידום החתימה על ההסכם המחייב לרכישת הבעלות המלאה בנוסטרומו, וכי שתי החברות מחליפות טיוטות הסכם מתקדמות לביצוע הרכישה - שמותנית בהשלמת בדיקת נאותות לשביעות רצונה של החברה; בחתימה על הסכם מחייב, ובאישור האסיפה הכללית של בעלי מניותיה של נוסטרומו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker