הספירה לאחור החלה: נותרו לאלשטיין יומיים להשוות את ההצעה של נחמיאס

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי המתמודדים שמעוניינים לרכוש את השליטה בדסק"ש יוכלו להשוות את ההצעה רק עד 27 באוקטובר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

המתמודדים שמעוניינים לרכוש את השליטה בחברת דיסקונט השקעות (דסק"ש) יוכלו להשוות את ההצעה שהגישה קבוצת משקיעים, בראשות חברת נדל"ן מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, רק עד יום שלישי הקרוב, 27 באוקטובר - כך קבע בסוף השבוע השופט חגי ברנר, סגן נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב.

קבוצת המשקיעים, שעשויה לכלול גם את יבואן הרכב רמי אונגר, קבוצת ביג וגורמים מוסדיים, הציעה לרכוש 70% מדסק"ש תמורת 950 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 1.36 מיליארד שקל - הגבוה משווי השוק של דסק"ש ב-30%. עם זאת, קבוצת מגה אור סיכמה עם הכונסים על מניות שליטה בדסק"ש, עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני, כי רק מי שיגיש הצעה גבוהה ביותר מ-40 מיליון שקל מההצעה של קבוצת מגה אור, הצעתו תוגש לאישור בית המשפט. הדבר מקובל על עו"ד אופיר נאור, המשמש כמפרק של אי.די.בי פיתוח ומטפל במכירת 12% מדסק"ש, שגם אותם קבוצת מגה אור מוכנה לרכוש.

השופט ברנר אמנם אישר עקרונית את ההסכם עם קבוצת מגה אור, אך הוא נתן לאדוארדו אלשטיין - שאיבד באחרונה את השליטה באי.די.בי - וכן למתמודדים נוספים להשוות עד יום שלישי את ההצעה, בצירוף ערבות בנקאית של 95 מיליון שקל. אם זה לא יקרה, המכרז - שיסתיים ב-4 בנובמבר - יתנהל כפי שסוכם עם מגה אור.

צחי נחמיאסצילום: לימור זפרני

כמו כן, השופט ברנר אישר לאלשטיין לשלוט בדירקטוריון דסק"ש בינתיים, זאת לפחות עד 6 בנובמבר - אז כבר יתברר מי יהיה בעל שליטה בחברה. במועד הזה צפויה החברה לכנס אסיפה של בעלי מניות בדסק"ש, כדי לבחור חמישה דירקטורים. בין המתמודדים, יורם טורבוביץ' שהוצע על ידי הכונסים כיו"ר דירקטוריון במקומו של אלשטיין. 

מניית דיסקונט השקעות

מקורביו ומשפחתו של אלשטיין עשויים לסיים את תפקידם בדירקטוריון, ואלשטיין עלול להפסיק לשמש מנכ"ל החברה הבת נכסים ובניין, הפועלת בתחום הנדל"ן בישראל, ארה"ב והודו. הסיכום שלפיו אלשטיין יישאר בדירקטוריון כרוך במחויבות שלו לא לבצע שום מהלכים שיפגעו בדסק"ש, או כאלה שיביאו לפקיעת ההצעה של קבוצת מגה אור - כמו מכירת מניות נכסים ובניין המוחזקת, ב-74% על ידי דסק"ש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker