טריא נכנסת לתחום הארנקים הדיגיטליים אך לא תפעל בישראל

החברה רכשה את הטכנולוגיה של סלאריקס מכונס נכסים וגם גייסה חלק מהמתכנתים של החברה ■ מנכ"ל טריא שחף ארליך: "הרגולציה בישראל נותנת לבנקים יתרון תחרותי והם אלה שישתלטו על השוק"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל טריא, שחף ארליך
מנכ"ל טריא, שחף ארליךצילום: עופר וקנין

טריא, שפועלת בישראל כפלטפורמת הלוואות מעמית לעמית (P2P), מתכוונת להיכנס לתחום הארנקים הדיגיטליים. השבוע רכשה החברה, באמצעות החברה הבת טריא פינטק, את הטכנולוגיה והקניין הרוחני של חברת סלאריקס (Cellarix).

סלאריקס הפעילה ארנק דיגיטלי, שניתן היה לטעון אליו כמה כרטיסי אשראי, כרטיסים נטענים ותווי שי ולבחור בעת התשלום באיזה מהם להשתמש. מי שפיתח את סלאריקס, שהחלה לפעול ב-2014, הוא שלמה זיטמן, ששבע שנים קודם לכן הקים את פנגו, האפליקציה לתשלום עבור חניה. בתחילת 2019 נקלעה סלאריקס לקשיים.

מנכ"ל טריא, שחף ארליך, ציין כי הטכנולוגיה של סלאריקס והקניין הרוחני שלה נרכשו מכונס הנכסים בכ-150 אלף שקל בלבד. טריא גם גייסה את המתכנת הראשי ועוד כמה עובדים של סלאריקס שמכירים את הטכנולוגיה של החברה.

"בסלאריקס עצמה הושקעו עשרות מיליוני שקלים אבל בסופו של דבר, זאת בעיה להתמקד בפעילות בישראל ברגולציה הקיימת, אמר ארליך.

בכוונת טריא להפעיל את שירותי הארנק הדיגיטלי שלה, בשלב הראשון, מחוץ לישראל - בשווקים שבהם היא פועלת בעולם כמו הודו ומערב אפריקה.

לדברי ארליך, הארנק הדיגיטלי יוצע על ידם גם כמוצר של טריא וגם כמוצר "וייט לייבל". היתרון אותו הוא מציין על פני ארנקים אחרים הוא בשילוב של הפתרון הטכנולוגי לתשלומים יחד עם מי שיכול לתת גם את הפתרון הפיננסי בדמות הלוואה.

ארליך כי רק לאחר שהבנקאות הפתוחה תפעל בישראל, ובפרט יתאפשר ייזום תשלומים - מה שיאפשר העברות מחשבון לחשבון - החברה תפעיל את השירותים בישראל. במצב הנוכחי, הפעלתם לא משתלמת בשל הצורך בהפעלת כרטיס אשראי בעת ביצוע התשלום ועמלות הסליקה שגובות חברות כרטיסי האשראי. לדבריו, המצב כיום הוא שהבנקים מסבסדים את אפליקציות התשלומים שלהם ובשלב הבא - הבנקאות הפתוחה כפי שהוצעה בחוק ההסדרים - תעניק לבנקים יתרון על פני הפינטקים.

לדברי ארליך, ההוראות של בנק ישראל יאפשרו העברות מחשבון לחשבון רק בין בנקים וישאירו את חברות הפינטק מחוץ למגרש, עד שיבוצעו תיקוני החקיקה הנדרשים, מה שעלול לקחת זמן. "הרגולציה נותנת לבנקים יתרון תחרותי ומכוונת לכך שהם היחידים שיוכלו לפתח ארנקים ולהשתלט על השוק", אמר ארליך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker