שלי אפלברג
שלי אפלברג

מניית טוגדר עולה היום (ה') במסחר, לאחר שחברת הקנאביס הודיעה כי היא עומדת לייבא לישראל 1.7 טונה קנאביס רפואי ממתקן הגידול שלה באוגנדה. החברה עידכנה את המשקיעים כי מדובר בתוצרת הכוללת רמת THC גבוהה - המבוקשת על ידי מטופלים בישראל.

החברה מעריכה כי תמכור את התוצרת ב-25 שקל לגרם, מה שיניב לה הכנסות של 40 מיליון שקל. עלות הייצור באוגדה זולה באופן משמעותי מעלות הייצור בישראל, כך שטוגדר מקווה להותיר לעצמה רווח גולמי גבוה יותר מהמתחרות. הרוווחיות הגולמית המקובלת בשוק נעה סביב 50%, כך שהצפי של טוגדר שהייבוא הנוכחי מאוגנדה יניב לה רווח גולמי של עשרות מיליוני שקלים.

כיום, התוצרת של טוגדר מהחווה שלה באשקלון נמכרת ב-80 בתי מרקחת בישראל, לרבות אלה של רשת סופר פארם. באחרונה הודיעה החברה על קבלת תקן GSP למפעל שהקימה בסמוך לחווה, והיא נערכת לקבלת האישור הסופי להפעלתו. לאחר ההפעלה, הייצור העצמי ללא מעורבות של צד שלישי - כמו המפעל של פנאקסיה - צפוי לתרום אף הוא לרווחיות הכוללת של טוגדר.

טוגדר

ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר, מסר: "אנחנו ממשיכים במימוש התוכנית האסטרטגית של החברה לפעילות במספר אתרי ייצור בארץ ובעולם והרחבת השליטה בשרשרת הערך. זאת, במטרה להביא למקסימום את רווחיות החברה ואת המכירות בישראל ומחוצה לה, באמצעות השתתפות בפיילוט של משרד הבריאות. את התוצרת מהחווה באוגנדה נייבא באופן מיידי כדי לספק למטופלים מוצרי קנאביס רפואי עם כמות THC גבוהות, בעשרות בתי המרקחת עימם אנו נמצאים בקשר שוטף".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker