המארינס יצטיידו במערכות לראיית לילה של אלביט מערכות - "הדור הבא בטכנולוגיה"

אלביט מערכות זכתה בחוזה של עד 442 מיליון דולר מצבא ארה"ב ■ אלביט תספק ההזמנה באמצעות החברה הבת האמריקאית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משקפיים לראיית לילה של אלביט מערכות

חברת אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בצלאל מכליס, זכתה בחוזה מסגרת מצבא היבשה של ארה"ב עבור מערכות ראיית לילה מתקדמות דו-עיניות מסוג Enhanced Night Vision Goggle (ENVG-B) בסכום של עד 442 מיליון דולר. אלביט מערכות תספק באמצעות החברה הבת האמריקאית את המערכות, שהן הדור הבא של מערכות ראיית לילה שפותחו על ידי החברה הנכדה האריס. צבא ארה"ב לא הגדיר את לוח הזמנים הכוללת למימוש חוזה המסגרת.

כחלק מהחוזה, קיבלה Elbit Systems of America הזמנה ראשונה בסכום של 22.5 מיליון דולר, שתבוצע עד דצמבר 2021 במפעלה של החברה הנכדה האריס ברואנוק, וירג'יניה. מערכות ENVG-B מספקות ללוחמים האמריקאיים התמצאות סביבתית משופרת בתנאי ראות מוגבלים ויכולת טובה יותר לזהות מטרות ולהינעל עליהן, כדי להגדיל את סיכויי הפגיעה בהן.

אלביט מערכות מציינת כי המערכות יעברו שלבי כשירות שונים, כולל ניסויי שטח ובחינת מערכת. החוזה הנוכחי התקבל בעקבות חוזה ענק אחר בשווי של 249 מיליון דולר שקיבלה אלביט מערכות בספטמבר 2019, לאספקת מכשירי ראיית לילה משודרגים מסוג Night Squad עבור המארינס, כולל חלקי חילוף ושירותי תחזוקה ולוגיסטיקה.

שני החוזים יקצרו את החזר ההשקעה ברכישת פעילות ראיית הלילה מחברת האריס האמריקאית באפריל 2019, מידי חברת האריס האמריקאית תמורת 350 מיליון דולר. האריס נאלצה אז למכור את פעילות ראיית הלילה שלה כתנאי לאישור המיזוג בינה לבין חברת L3, שגם היא פעילה בתחום מערכות ראיית הלילה. בעקבות הרכישה הפכה אלביט מערכות לאחר משתי החברות המובילות בשוק מערכות ראיית הלילה בארה"ב לצד חברת L3-Harris.

האריס מפתחת משקפות ראיית לילה לכוחות הקרקע והאוויר, שמבוססות על הדמיה תרמית ומאפשרות לפעול בתנאים קיצוניים של אור מועט ובתנאי ראות קשים בשדה הקרב. המשקפות שחטיבת ראיית הלילה של האריס מפתחת לחיילי החי"ר משלבות מערכת ראיית לילה, מציאות רבודה ויכולת שידור חי של וידאו למערכת אחת, שמגבירה את יכולתו של החייל לזהות ולנתח את המצב ומחברת אותו לרשת של ניהול שדה הקרב. פעילותה של האריס משלימה את הפעילות האלקטרו-אופטית של אלביט מערכות, שמרוכזת בחברה הבת אלסק.

אלביט מערכות תרחיב את נוכחותה בשוק הביטחוני האמריקאי באמצעות שיתוף פעולה בינה לבין חברת BAE Systems. שתי החברות יפתחו במשותף את הדור הבא של נגמ"שים שניתן יהיה להפעלה כנגמ"ש מאויש וכנגמ"ש בלתי מאויש. הנגמ"ש העתידי מיועד להחליף את הנגמ"ש הנוכחי של הצבא האמריקאי Bradley שפותח ומיוצר על ידי חברת BAE.

שתי החברות צפויות להתמודד בסבב השני של המכרז עם חברת ג'נרל דיינמיקס, שהיתה החברה היחידה שהגישה הצעה לדגם של נגמ"ש אופציונלי בסבב הראשון של המכרז - שבוטל משום שהצבא האמריקאי רצה לקיים מכרז אמיתי בין כמה מתמודדות.

מתמודדת נוספת תהיה קבוצה שתכלול את Rheinmetall הגרמנית ואת חברת Textron. אלביט מערכות תספק לנגמ"ש העתידי את הצריח והמערכות התומכות בו, כמו: אלקטרוניקה, הגנה אקטיבית, מערכות גילוי והתראה, קסדות חדשניות לראייה מבעד לשריון, טכנולוגיה לנהיגה אוטונומית של הנגמ"ש ואת קסדת אנשי הצוות שפותחה במקור לטייסי מסוקים ומטוסי קרב.

חלק מהטכנולוגיות החדשניות שאלביט תספק כבר מבצעיות וחלקן הודגמו בישראל ובארה"ב במסגרת נגמ"ש הכרמל שהחברה פיתחה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker