בית ההשקעות מיטב דש ירשום רווח חשבונאי של עד 25 מיליון דולר

הרווח החשבונאי של בית ההשקעות מגיע לאור השקעה של צמד קרנות בקרן ליקווידיטי ■ בין מחזיקי הקרן נמצא המנכ"ל אילן רביב - שציין כי הוא לא מוכר את מניותיו בקרן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מיטב דש, אילן רביבצילום: רמי זרנגר

בית ההשקעות מיטב דש ירשום רווח חשבונאי של 25-20 מיליון דולר, לאור השקעה שמבצעות ספארק קפיטל האמריקאית וקרן החדשנות מקבוצת מיצובישי בקרן שלה - ליקווידיטי קפיטל. ההשקעה של צמד הקרנות מסתכמת ב-20 מיליון דולר תמורת 20% מהקרן - מה שמשקף לליקווידיטי שווי של 100 מיליון דולר.

כספי ההשקעה מיועדים בעיקרם להאצת המשך פיתוח הטכנולוגיה בליקווידיטי, ולביסוס ופיתוח עסקיה של הקרן, לרבות הקרנות המנוהלות על ידה באיזורים נוספים בעולם, ובפרט באסיה ובארה"ב.

במסגרת העסקה, ליקווידיטי העניקה לספארק רישיון שימוש בטכנולוגיה שפיתחה, וספארק העניקה לליקווידיטי זכות להצטרף להשקעות עתידיות שייעשו על ידה בחברות פורטפוליו. לאחר העסקה תחזיק מיטב דש ב-38.6% ממניות הקרן בדילול מלא. בין מחזיקי הקרן נמצא גם מנכ"ל מיטב דש, אילן רביב, שטרום העסקה החזיק ב-6% ממניות הקרן. ממיטב דש נמסר כי רביב לא מוכר את מניותיו בליקווידיטי.

ליקווידיטי, שהוקמה בינואר 2018, מספקת אשראי לחברות היי-טק באמצעות רכישת הכנסותיהן העתידיות. הקרן גובה דמי ניהול של 1.25% מהנכסים, ודמי הצלחה של 25% - כשהתשואה השנתית גבוהה מ-8%. על פי המודל העסקי שלה, ליקווידיטי רוכשת הכנסות עתידיות של חברות, בפעולה שמקבילה למתן אשראי.

הקרן הגדירה כי תשקיע בחברות בעלות קצב הכנסות שנתיות הגבוה מ-3 מיליון דולר, המציגות שיעורי צמיחה שנתיים ועקביים של עשרות אחוזים והכנסות מתמשכות. המועמדות להשקעה עוברות ניתוח חשבונאי ועסקי על ידי תוכנת בינה מלאכותית. זו מתמקדת, בין השאר, בתוכניות העסקיות של החברות ובתזרימי המזומנים החזויים. לאחר ביצוע העסקה, המערכת ממשיכה לעקוב באופן רציף אחרי החברות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker