"המועמדים לדירקטוריון בנק הפועלים דורגו גבוה יותר מדליה לב"

השופט בדימוס דוד חשין הגיב למכתב שהוגש נגד המינוי של לב על ידי עו"ד מוטי גולדשטיין, וציין כי הסיבה שהיא נמצאת ברשימת המועמדים לדירקטוריון היא פסילתם של מועמדים אחרים

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בנק הפועלים
בנק הפועליםצילום: MENAHEM KAHANA / AFP

הגופים המוסדיים צפויים לבחור מחר (ה') את הדח"צים בבנק הפועלים, וכך להשפיע על התנהלות הבנק. בתחילת השבוע שלח עו"ד מוטי גולדשטיין מכתב שבו הביע התנגדות למינויה של דליה לב לדירקטוריו. השופט בדימוס דוד חשין, יו“ר הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים, ענה בתגובה כי "אמנם מועמדים אחרים דורגו גבוה יותר, אך בשל פסילתם של חלק מן המומלצים נהפכה רו"ח לב לבעלת הדירוג הגבוה מבין המועמדים האפשריים״. 

חשין הסביר כי "לצורך גיבוש רשימת המומלצים מטעם הוועדה, המועברת לבנק הרלוונטי, נוהגת הוועדה, בתום ראיון עם כל מועמד, לאפשר לכל אחד מחבריה לנקד את המועמד בין 0 נקודות ל-5 נקודות. בתום כל הראיונות במקצה מדורגים המועמדים שרואיינו בסדר יורד לפי הניקוד. המועמדים שקיבלו את הניקוד הגבוה ביותר נכללים ברשימת מומלצי הוועדה". מדבריו של חשין עולה כי לב לא היתה בין מומלצי הוועדה לאחר שקיבלה ציון נמוך.

חשין מוסיף כי "במקרה שמועמדות שניתנה על ידי הוועדה מתבטלת, הוועדה בוחנת את המועמדים הבאים שנמצאים באותה קטגוריה של מאפיינים, וממליצה על המועמד שלו ניתן על ידה הניקוד הגבוה ביותר. אם נמצא כי ישנה מניעה להעביר את שמו לבנק, עוברת הוועדה למועמד הבא בתור בדירוג ומבצעת את הבחינה האמורה גם לגביו״.

בנק הפועלים

שמה של לב הגיעה לרשימת המומלצים, לאחר שוועדת הביקורת של בנק הפועלים החליטה לפסול את מועמדותם של רו"ח אירה סובל וקצב אליהו. "בשל פסילתם של חלק מהמומלצים נהפכה רו"ח לב לבעלת הדירוג הגבוה מבין המועמדים האפשריים", ציין חשין.

חשין ציין כי המועמדות של לב פורסמה כבר לפני חודש והועבדה שההתנגדות הוגשה ימים ספורים לפני ההצבעה היא בעייתית. לא מעט התנגדויות הועלו בנוגע למועמדותה של לב, לאחר שתחילה היא נפסלה ואז שבה לרשימת המועמדים.

דוד חשיןצילום: תומר אפלבאום

לב, שמכהנת כדח"צית בבנק הפועלים, מועמדת לכהונה שנייה בו. מועמדים נוספים הם חבר הכנסת לשעבר עיסאווי פריג׳ והדח"צית המכהנת רונית אברמזון רוקח

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker