שלי אפלברג
שלי אפלברג

בעיכוב קל עקב משבר הקורנה, חברת אפי נכסים, השיקה היום (ד') לראשונה את קניון אפי בראשוב ברומניה, בו השקיעה 550 מיליון שקל. הקניון ממוקם במרכז העיר בראשוב, בירת הרי הקרפטים, המרוחקת כ-166 ק"מ צפונית מבוקרשט הבירה.

"הקניון נפתח לפני 20 דקות", סיפר בחגיגיות אבי ברזילאי, מנכ"ל החברה, בשיחה עם TheMarker. "אני מאמין שגם בתקופת הקורונה יבואו מבקרים, שכן בניגוד לישראל - ברומניה הקניונים פועלים, ואנו רואים שיפור מחודש לחודש. בהשוואה לספמבר, הפדיונות באוקטובר היו יותר טובים, אך נראה ירידה בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה".

הקניונים יוכלו לפעול בתפוסה מלאה?

"אנשים מגיעים עם מסכות ומקפידים על כך בכל מקום סגור. הקניונים שלנו מאוד גדולים, לכן אני לא צופה השפעה מהותית על כמות האנשים שיכולים להיכנס. בשבתות מסוימות, ואולי לפני החגים אולי לא יאפשרו לנו להגיע למספרים גבוהים. אך אנו עדיין פותים את הקניון עם המון ציפייה ואופטימיות. אף שמדובר בתקופה בה התיירות לא בשיאה, והקניונים כבר לא מהווים מקומות בילוי כמו בעבר. אנשים פשוט באים והולכים מהר".

מנכ"ל אפי נכסים, אבי ברזילי
מנכ"ל אפי נכסים, אבי ברזיליצילום: ניר קידר

יש כמויות גדולות של נדבקים?

"יש עלייה בנדבקים ברומניה, אבל לא ידוע לנו על הדבקה בקניונים. החקירה האפידמיולוגית שם לא מתקדמת כמו בישראל".

תוך כמה זמן אתם צופים לראות החזר על ההשקעה?

"תוך כעשור. מדובר על קניון מודרני וחדיש, שלדעתי בטווח הארוך ינצח את העיר ויהפוך להיות הקניון המרכזי בבראשוב. ההכנסות מפרויקט זה - יחד עם השלמת רכישת פורטפוליו המשרדים ברומניה בחודש אוגוסט - יזניקו את ההכנסות של החברה (NOI) ואת ה-FFO שלה במידה ניכרת כבר ברבעון הרביעי של השנה ,וביתר שאת בשנה הבאה".

בעיר בראשוב ובסביבתה מתגוררים כ-400 אלף תושבים. בראשוב, היא העיר המתויירת ביותר ברומניה, ונהנית מתיירות פנימית ובינלאומית בעונות החורף והקיץ. בנוסף, בימים אלה הולך ונבנה שדה תעופה בינלאומי בעיר - מה שצפוי לדברי אפריקה נכסים להגדיל את תנועת המבקרים בעיר.

עם השקתו יצטרף קניון אפי בראשוב לשני קניונים אחרים במדינה אותם הקימה החברה: קניון אפי קוטרוצ'ן, שנפתח בסוף 2009, ונחשב כיום לקניון המוביל ברומניה, בכלל ובבוקרשט, בפרט; ולקניון אפי פלוישט, שהוקם ב-2013. שלושת הקניונים של החברה ברומניה צפויים להניב הכנסות של יותר מ-200 מיליון שקל בשנה.

קניון אפי בראשוב, משתרע על שטח של כ-43 אלף מ"ר, שמושכרים כמעט במלואם. בימים אלה מאכלסת החברה את בניין המשרדים שנבנה מעל הקניון בשטח של כ-15 אלף מ"ר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker