כך הפך יצחק אברכהן לבעל השליטה בפועל בשופרסל: יקי ודמני מונה ליו"ר

יקי ודמני גבר על יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל, ועל מאוריסיו ביאור, היו"ר המכהן. בעלי המניות הגדולים בשופרסל הפקיע מעצמם את זכות הווטו, והעניקו כוח רב למנכ"ל שופרסל - שהפעיל את השפעתו המרומזת על המינוי הרצוי לו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יקי ודמני
יקי ודמניצילום: עופר וקנין

ועדת האיתור של שופרסל שהורכבה מארבעת הדירקטורים החיצוניים של החברה (אלדד אברהם, גדעון שור, מיכאל בר חיים ומיכל קמיר), המליצה הערב (שני) על יקי ודמני לתפקיד היו"ר הבא של החברה - במקומו של מאוריסיו ביאור. ההמלצה תובא לאישור דירקטוריון שופרסל.

ודמני ייכנס לתפקיד יו"ר הדירקטוריון מיד לאחר פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי. הוא גבר על יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל, ועל ביאור - היו"ר המכהן שנבחר לתפקידו מטעם חברת דיסקונט השקעות מקבוצת אדוארדו אלשטיין, שמכרה את כל מניותיה בשופרסל.

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל
איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסלצילום: אייל טואג

ודמני מביא לתפקיד שני נכסים חשובים: ניסיון קמעונאי עשיר (בניגוד לרון-טל), ואת תמיכתו השקטה של האיש החזק בשופרסל, המנכ"ל איציק אברכהן, שאמר בריאיון ל-TheMarker ביום שישי שעבר, "אני מקווה שהבחירה ביו"ר תהיה כזו שתייצר המשכיות וזרימה איכותית בין הדירקטוריון לשופרסל. אם היא תהיה כזו, אני אשאר בתפקידי". אברכהן אמר בריאיון שבכוונתו לשמש בתפקידו עוד שנים רבות. ייתכן ודבריו תרמו לפרישת המשנה למנכ"ל וראש אגף סחר ושיווק, אורי קילשטיין. 

המשקיעים המוסדיים התחייבו לתמוך במועמד שעליו תמליץ הוועדה כחלק מתהליך האיתור שבמסגרתו הציע כל אחד מהמשקיעים המוסדיים שני שמות לוועדה. בכך הפקיעו מעצמם בעלי המניות הגדולים בשופרסל את זכות הווטו על מינוי יו"ר שאינו נראה להם והעניקו כוח רב למנכ"ל שופרסל - שהפעיל את השפעתו המרומזת על המינוי הרצוי לו.

מניית שופרסל

ודמני, שזכה לתמיכת חברת מגדל (שמחזיקה ב-8.9% ממניות שופרסל), שימש ב-2017-2016 מנכ"ל אפריקה תעשיות והוביל להסדר החוב של נגב קרמיקה. בין 2014-2007 שימש מנכ"ל חברת אלקטרה. בקודם לכן שימש כמנכ"ל רשת עשה זאת בעצמך אייס, מנכ"ל חברת טמפו וסמנכ"ל מכירות בחברת עלית, לאחר שפרש משירות הביטחון הכללי ב-1990, לאחר 16 שנות שירות שאותן סיים בדרגה של ראש מחלקה - המקבילה לדרגת אלוף משנה. ודמני חווה גם כשלונות בכהונתו הקצרה בת שבעה חודשים כמנכ"ל חברת קופיקס (2018-2017), ובניסיון לא מוצלח בהתמודדות על ראשות העיר רעננה (2018).

ועדת האיתור של שופרסל החליטה בנוסף למנות את יואב שלוש כדירקטור, וציינה את ניסיונו הרב בעולם העסקי עם אוריינטציה לעולמות הטכנולוגיה. שלוש שימש כמנכ"ל סאייטקס - הן כמנהל והן כדירקטור. לדברי הוועדה, ניסיונו עשוי לתרום רבות לשופרסל - שרואה בחיבור שבין הטכנולוגיה והחדשנות לקמעונאות המסורתית, מנוע צמיחה ראשון במעלה. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker