סנט טק הודיעה על התקדמות בפיתוח ינשופון קורונה - והמניה זינקה

החברה הודיעה שהצליחה לזהות אינדיקטורים לביו מרקרים ייחודיים לקורונה ■ באחרונה התפתחה סערה לא קטנה בין מנכ"ל השלד שאליו מנסה להתמזג לבין חבר בדירקטוריון

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מעבדה לזיהוי קורונה, רוסיה
מעבדה לזיהוי קורונהצילום: Kirill Zykov/אי־פי

חברת סנט טק, שמנסה לפתח ינשופון לזיהוי קורונה ומעוניינת להנפיק את עצמה בנאסד"ק בעוד כמה חודשים לפי שווי של 220 מיליון דולר, הודיעה כי הצליחה לזהות אינדיקטורים לביו מרקרים ייחודיים לנגיף הקורונה. כעת תחל החברה בביצוע מחקרי תיקוף קליניים בהשתתפות אלפי נבדקים, במטרה לבדוק אם אותה "טביעת אצבע ייחודית" המבטאת את הייחוד הגנטי של הווירוס מחולל המחלה, SARS-CoV-2, תאשרר את הממצאים. כמו כן, הניסוי יאפשר לסנט טק להעמיק את הליך המיפוי.

סנט טק מנסה להתמזג לשלד הבורסאי של נקסט ג'ן  שנסחר בבורסה לפי שווי של 73 מיליון שקל. בעקבות ההודעה, מניית השלד מזנקת בבורסה בחדות (35%). נראה כי הסוחרים במניית השלד שוכחים שהמיזוג לא הושלם, וכן מתעלמים מכך שמדובר בממצאים ראשוניים בלבד, אשר אינם מבטיחים את היתכנות המוצר בעתיד או את אישורו על ידי רשויות הבריאות, לרבות מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

באחרונה התחוללה סערה בשלד לאחר שסטיבן אריק ברמייסטר הודיע כי הוא מתפטר מדירקטוריון החברה באופן מיידי. ברמייסטר האשים את יניב חברון, המנכ"ל והדירקטור המחזיק ב-0.5% ממניות השלד, במסירת מידע מטעה למשקיעים בדיווחים הפורמליים של החברה. בתגובה חריפה שפורסמה במאיה, חברון האשים את ברמסטייר בהפצת מידע שקרי מטעה ומכפיש דרש פיצוי בסך מיליון שקל בגין פגיעה בשמו הטוב והוצאת לשון הרע.

כעת החברה מנסה לשים את הפרשה מאחוריה בשעה שבבית המשפט הוגשו תביעות הדדיות. "אנו מעודדים מאוד מההצלחה בזיהוי האינדיקטורים ומתקרבים להשלמת ביו מרקרים מבצעיים ראשונים עבור תחילת ביצוע מחקרים רחבים של בדיקות מהירות באמצעות טכנולוגיה פורצת דרך", אמר דרו מוריס, ממייסדי החברה ומנהל המחקר והפיתוח שלה. "אנו שואפים לייצר בדיקה מהימנה, זולה ומהירה בהרבה מהבדיקות הקיימות כיום, בהן ה-PCR".

סנט טק מדיקל עוסקת בפיתוח טכנולוגיות לזיהוי מוקדם ומהיר של מחלות בזמן אמת, באמצעות בדיקות יעילות, זולות ולא פולשניות. החברה פיתחה טכנולוגיה שנועדה לזהות נוכחות של תהליכים מטבוליים ייחודיים אשר קשורים אליהם פתוגנים, או תהליכים הנובעים מתגובת הגוף לפתוגנים. הטכנולוגיה מתבססת על כך שלכל פתוגן יש ביטוי גנטי ייחודי היוצר טביעת אצבע מטבולית, וזו מאובחנת בבדיקת ריח מהירה (RST) המזהה מחלות שונות, בהן סוגי סרטן שונים וזיהומים בשלבים מוקדמים, גם כאשר הנבחנים עשויים להיות אסימפטומטיים.

את בדיקת דגימות הנשימה מבצעת החברה במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, והיא מנתחת מאות דגימות מעבדה באמצעות מכשור ייחודי במטרה לאתר את התרכובת הייחודית של נגיף הקורונה הן בקרב חולים והם בקרב אנשים בריאים.

לדברי החברה, עד כה זוהו בבדיקת הדגימות תרכובות גזים אשר קשורות לנגיף הקורונה. התרכובות הללו אומתו הן בספרות המדעית שפורסמה בנושא והן במחקרים של קבוצות מחקר עצמאיות ברחבי העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker