צחי נחמיאס ושותפיו מתקרבים לדסק"ש - מציעים 950 מיליון שקל

קבוצה בראשות מגה אור של נחמיאס מציעה לרכוש 70% מדסק"ש תמורת 950 מיליון ולפי שווי של 1.36 מיליארד שקל - 25% יותר ממחיר השוק ■ הכונסים של מניות דסק"ש התחייבו לא למכור אותן למשקיעים אחרים, כל עוד התמורה לא תהיה גדולה ביותר מ–40 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צילום: לימור זפרני

צחי נחמיאס, יו"ר חברת הנדל"ן מגה אור החזקות (38%), עשה ביום חמישי צעד נוסף לקראת הרחבת העסקים של החברה שבשליטתו. קבוצת משקיעים בראשות מגה אור שיפרה ב–60 מיליון שקל את ההצעה הקודמת שהגישה לרכישת 70% מדסק"ש.

מלבד מגה אור, שאמורה לרכוש 24.9% מדסק"ש תמורת 338 מיליון שקל, הקבוצה צפויה לכלול את יבואן הרכב רמי אונגר, גופים מוסדיים וייתכן שגם את ביג.

בהצעה המעודכנת הקבוצה מציעה לרכוש 70% מדסק"ש, המשועבדים למחזיקי אג"ח י"ד של אי.די.בי פיתוח, תמורת 950 מיליון שקל. מחיר זה משקף לדסק"ש שווי של 1.36 מיליארד שקל - 26% יותר משווי השוק שלה. תמורה זו מכסה את מלוא החוב כלפי מחזיקי אג"ח י"ד, שהחברה חייבת להם 890 מיליון שקל, ושמיוצגים בידי הכונסים עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני.

ההצעה של נחמיאס ושותפיו היא חדשות חיוביות גם למחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי פיתוח, שהחברה חייבת להם 910 מיליון שקל ושלא מחזיקים בביטחונות. זאת, מכיוון שההצעה משאירה להם עודף של 60 מיליון שקל. מחזיקי אג"ח ט' גם ייהנו מתמורה גבוהה יותר ממה שהיה נראה קודם לכן בגין 12% ממניות דסק"ש המשועבדות להם, ששווי השוק שלהן הוא 130 מיליון שקל.

קבוצת מגה אור אמורה להפקיד היום ערבות בנקאית של 95 מיליון שקל, שתגדל ב–47 מיליון שקל במועד סגירת המכרז.

קליר, בנימיני ועו"ד אופיר נאור, שמונה כמפרק של אי.די.בי פיתוח, יצרו מול נחמיאס ושותפיו עסקה שהיא למעשה גידור לתמורה שתתקבל ממכירת דסק"ש גם אם יגיעו הצעות נוספות. הצדדים סיכמו כי כל עוד לא תתקבל הצעה עבור 70% מדסק"ש הגבוהה ביותר מ–40 מיליון שקל, כלומר תמורת 990 מיליון שקל — רק ההצעה של קבוצת מגה אור תעמוד בפני אישור בית משפט עם סיום הליך המכרז על מניות דסק"ש ב–4 בנובמבר. אם יתקבלו הצעות הגבוהות ביותר מ–40 מיליון שקל, קבוצת מגה אור תקבל 15 מיליון שקל.

משמעות הדבר היא שמי שכעת ירצה להשתלט בדסק"ש יצטרך להציע כמיליארד שקל לפחות; סכום המשקף לדסק"ש שווי של 1.41 מיליארד שקל.

עדיין לא ידוע אם אדוארדו אלשטיין, שהציע לרכוש מחדש את דסק"ש תמורת 770 מיליון שקל באופן מיידי ועוד 138 מיליון שקל בעוד שנה, יגיש הצעה משופרת.

אמנם מגה אור לא תגיע לאחזקה של 25% לפחות בדסק"ש, וגם לא תהיה קשורה בהסכם שליטה עם משקיעים נוספים, אך עדיין נראה שיש כאן סממני שליטה ברורים שנחמיאס מנסה לקדם - דבר שעלול להתנגש לפחות עם רוח החוק לצמצום הריכוזיות במשק.

דסק"ש מחזיקה בחברות גדולות, בהן נכסים ובנין (74%), סלקום (46.2%), אלרון (61%) ומהדרין (44%).

עו"ד אופיר נאור, שמונה כמפרק של אי. די.בי פיתוח, מסר בעקבות ההסכמות עם מגה אור כי: "אחרי מו"מ אינטנסיבי, קיבלנו מצחי נחמיאס הצעה מחייבת שנועדה לאפשר ניהול מכרז תחרותי עם מחיר מינימום. זו מעין עסקת גידור שעוזרת להימנע מוויכוחים מיותרים בין הנושה המובטח לנושים הרגילים. אני מאמין גדול בשיתוף פעולה ושצריך להשאיר את הוויכוחים בצד. אני מודה לרענן קליר ואלון בנימיני שעבדו סביב השעון בימים האחרונים. נחמיאס הנו מתמודד מצוין עם ניסיון בהוצאה לפועל של עסקות  ענק אבל אין לי ספק שיהיו עוד מתמודדים ראויים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker