בונוס ביוגרופ גייסה 7 מיליון שקל מקרן ההון סיכון SIBF

בונוס ביוגרופ, המפתחת תרופה לטיפול בחולי קורונה, גייסה עד כה כ-118 מיליון שקל, ושווייה בבורסה הוא 380 מיליון שקל ■ קרן SIBF, שהוקמה השנה, גייסה כ-60 מיליון דולר והשקיעה ב-20 חברות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מייסד ומנכ"ל בונוס ביוגרופ, שי מרצקי
מייסד ומנכ"ל בונוס ביוגרופ, שי מרצקיצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת בונוס ביוגרופ גייסה 7 מיליון שקל מקרן ההון סיכון SIBF מבאר שבע - כחלק מגיוס של 8.5 מיליון שקל משלושה משקיעים פרטיים, שאותו סיימה החברה היום (ב'). שווייה של בונוס ביוגרופ בבורסה הוא 380 מיליון שקל, ולאחר ההודעה על הגיוס מניית החברה מוסיפה לערכה 1.5%.

כנגד ההשקעה של SIBF, בונוס ביוגרופ תקצה לקרן 17 מיליון מניות רגילות ו-8.54 מיליון כתבי אופציה לא סחירים, המהווים 1.78% מהון החברה. המשקיעים רכשו את המניה במחיר של 50 אגורות - הגבוה ב-29% ממחירה בפתיחת המסחר היום (38.9 אגורות).

בונוס ביוגרופ - שהתמקדה בגידול שתל חי של עצם אנושית והשלמת חסר בעצם בבני אדם - החליטה עם פרוץ מגפת הקורונה להשקיע חלק ממשאביה בפיתוח תרופת MesenCure המיועדת גם לטיפול בחולי קורונה. החברה החלה לערוך ניסויים בתאים מזנכימליים, שבהם היא משתמשת כחלק מפעילותה, לצורך העצמת יכולתם להפחית תהליכים דלקתיים, ובכלל זה דלקות במערכת הנשימה, וכן את סערת הציטוקינים הנלווית לתהליך הדלקתי בחולי קורונה.

בניסויים פרה-קליניים שערכה בונוס ביוגרופ, הושגה הצלחה המעידה על הפחתה של 70% בבצקת הריאות הנגרמת בקורונה והפחתה של 40% בספירת תאי הדם הלבנים בנוזלי הריאה. מאחר שתרופת MesenCure מיועדת לטיפול בדלקת ריאות - בין אם מקורה בנגיף קורונה, בכל וירוס אחר או בחיידק, ואף אם מקורה בחשיפה למזהמים אחרים - בחברה הגיעו למסקנה כי היא עשויה להיות יעילה לטיפול במגוון אינדיקציות, ובהן דלקות בדרכי הנשימה התחתונות, מצוקה נשימתית חריפה, אסטמה ומחלת ריאות חסימתית כרונית.

מעבדה של חברת בונוס ביוגרופ
מעבדה של חברת בונוס ביוגרופצילום: עופר וקנין

התרופה עשויה מתאים מזנכימליים (MSCs) משופעלים, המופקים מרקמת שומן של תורמים בריאים. שפעולם של התאים המזנכימליים - המבוצע באמצעות שילוב חדשני וייחודי של חומרים כימיים וביולוגיים ותנאים פיזיקליים טרם השתלתם בחולים - נועד להגביר את יעילות התאים, תוך שמירה על בטיחותם. לאחר עירויים לדם, צפויים התאים המשופעלים להגיע לריאות ולפעול להפחתת הדלקת, לשיקום הרקמה, ולהקלה בתסמינים הנשימתיים והאחרים.

קרן SIBF - המנוהלת על ידי אור בן שושן, אלי בן סימון, אביב כהן ובועז אור-שרגא, היא קרן הון סיכון שהוקמה השנה. הקרן גייסה עד כה כ-60 מיליון דולר וצפויה לגייס סך כולל של 200 מיליון דולר. SIBF השקיעה עד היום בכ-20 חברות מתחומים שונים - ובהם סייבר, מכשור רפואי, קלינטק ואגרוטק.

"אנו רואים בבונוס ביוגרופ חברה עם נכסים טכנולוגיים יוצאים מגדר הרגיל, אנשים טובים ושוק גדול מאוד המצפה למוצרי החברה. לאחר בחינה ממושכת, החלטנו להשקיע בחברה, בין היתר מתוך אמונה שיש בידינו לסייע בצמיחתה, ולכן היא מתאימה למודל ההשקעות שלנו", מסר בן שושן.

ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ: "על רקע הקורונה שהביאה לירידה בהשקעה בחברות, גייסה בונוס מתחילת השנה כ-10 מיליון דולר ממשקיעים וקרנות ברחבי העולם, לרוב בפרמיה הגבוהה ממחיר השוק. מדובר בהבעת אמון משמעותית בפעילות החברה, אשר מסייעת לנו להתכונן לקראת ההנפקה בנאסד"ק. אנו שמחים על הצטרפות קרן SIBF ומאמינים שהעבודה המשותפת תסייע לחברה להמשיך לצמוח".

עד כה גייסה בונוס ביוגרופ כ-118 מיליון שקל במזומן, מהם כ-96.5 מיליון שקל בהנפקות פרטיות. זאת, במחיר המהווה כ-18% יותר (בממוצע משוקלל) ממחיר הסגירה הקודם למועד הדיווחים הרלוונטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker