בגלל האיקומרס: באייפקס מציבים למניית גולד בונד יעד גבוה ב-35% ממחירה כיום

"החברה אינה שוקטת על שמריה", נכתב בסקירת האנליסטים, "ומרחיבה את סל שירותיה בפעילות חדשנית וייחודית" ■ היעד שהעניקה אייפקס למניה - 158.7 שקל, לעומת 117.7 שקל כיום

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מרכז לוגיסטי של אמזון
מרכז לוגיסטי של אמזון. גם בגולד בונד הוקם מחסן רובוטיצילום: בלומברג

באייפקס מאמינים במנוע הצמיחה החדש של גולד בונד – פעילות אי קומרס לכן נתנו למניה יעד של 35% מעל מחיר השוק

אייפקס קפיטל מרקטס ממליצה למשקיעים לרכוש את מניית גולד בונד, היות שעל פי הערכתה, מחירה הריאלי נמוך בכ-35% משווי המניה בבורסה כיום - 117.7 שקל. האנליסטים של אייפקס קפיטל הציבו למניה יעד של 158.7 שקל.

גולד בונד, ששווייה 474 מיליון שקל, פועלת בתחום אפור בימים כתיקונם – אחסנה ולוגיסטיקה – שהפך להיות חם לאור מגפת הקורונה. החברה, שפועלת בישראל יותר מ-40 שנה, מתמחה באחסון מכולות באמצעות ומפעילה מסופי מטען פרטיים הסמוכים לנמלים – תחום המכונה "נמל יבש". גולד בונד מחזיקה גם במסופי מטענים ובמחסנים חופשיים באשדוד, חיפה ובית שאן. בשנים האחרונות הרחיבה החברה את סל המוצרים שלה, ובין היתר הקימה מחסן רובוטי, כפי שמצוי במחסני ענקית הקמעונות העולמית אמזון. נוסף על כך, לחברה אחזקה בחברת מספנות ישראל, שבאוגוסט האחרון הונפקה לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל. גולד בונד רשמה בספרים 25% מהמניות של מספנות ישראל, בשווי של 140.7 מיליון דולר. כיום היא נותרה עם אחזקה של 20% מהמניות, ששווייה 340 מיליון שקל.

במחצית הראשונה של 2020 רשמה החברה הכנסות בהיקף של 24 מיליון שקל ומרווח גולמי בהיקף של 3.3 מיליון שקל – התכווצות ניכרת לעומת התקופה המקבילה ב-2019 (שבה רשמה רווח הגולמי של 5.4 מיליון שקל מתוך מחזור מכירות של כ-23 מיליון שקל). את פעילות המחסנים של החברה העריכו באייפקס בשווי כולל של 260 מיליון שקל. שווי הפעילות החופשית (הכוללת מחסן מבוקר אקלים, מתקן לשטיפת מכולות והקמת פעילות מכולות חדש בעורף נמל חיפה ובמרכז לאחסנה פתוחה לטיפול במכולות ובמטענים) מוערך בכ-301 מיליון שקל, ואילו שווי פעילות האיקומרס מוערך ב-73 מיליון שקל. על פי הערכת האנליסטים, שווייה של החברה, בניכוי הפחת והוצאות החוב הפיננסי ובתוספת השווי של מניות מספנות ישראל, הוא 639 מיליון שקל.

"החברה אינה שוקטת על שמריה", נכתב בסקירה של אייפקס, "והיא מרחיבה את סל שירותיה ומתמקדת עתה בפעילות חדשנית, ובמרכזה הפעלת מחסן איקומרס ופעילות מכולות חדשה בחיפה. להערכתנו, פעילות המכולות בחיפה צפויה להניב גידול בהכנסות של כ-18 מיליון שקל בשנה, ופעילות האיקומרס, שצפויה לתרום רווח מצטבר של כ-27.4 מיליון שקל עד 2023, תהווה את מנוע הצמיחה העיקרי ש להחברה בשנים הבאות", כותבים האנליסטים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker