שלי אפלברג
שלי אפלברג

עסקת ענק בענף האסתטיקה הרפואית: חברת לומינרה מלוד - המייצרת זריקות למילוי קמטים - נמכרה בסוף השבוע לחברת אלרגן אסתטיק האירית. על פי הערכות, אלרגן (Allergan) מקבוצת אבווי (Abbvie) האמריקאית שילמה לבעלי השליטה בלומינרה - משפחת סגל (המחזיקה ב-91% ממניותיה) - כ-250-200 מיליון דולר. מדובר בתשואה פנומנלית עבור המשפחה, שייסדה את החברה ב-2003, והשקיעה בה מאז הקמתה כ-2 מיליון דולר בלבד.

"כך פתאום, לפני כשנה וחצי, צצה לנו במייל הודעה מאלרגן: 'אנחנו מוצאים אתכם מעניינים'", מספרת מנכ"לית לומינרה, ד"ר ליאת גולדשייד-זמירי. "נציגי אלרגן הגיעו לישראל בימים שבהם עוד ניתן היה לטוס ולצאת מישראל. בגלל הקורונה, העסקה הסתבכה כמו הרבה עסקות אחרות בעולם. מכיוון שאלרגן נמכרה לאבווי, נדרשנו להתחיל מחדש את כל הליך המכירה מול הרוכשת של אלרגן".

עוד מציינת גולדשייד-זמירי כי "במהלך המגפה, כל הדיונים התבצעו בזום. באלרגן התלהבו מאוד מהמחקר והפיתוח של החברה, וכן מהצמיחה שאותה הציגה: החברה גדלה בעשרות אחוזים כל שנה מיום הקמתה. אפילו בתקופת הקורונה הצלחנו לצמוח ב-30%. לפני שנה צמחנו ב-70%. משפחת סגל השקיעה כ-2 מיליון דולר בחברה, ויתר המימון התבצע מתוך הגידול הפנימי, שכן הגענו למכירות מהר מאוד".

לומינרה היא חברת מחקר ופיתוח בתחום הרפואה האסתטית, ומעסיקה כיום כ-120 עובדים. החברה מתמחה בזריקות למילוי קמטים שמבוססות על חומרי גלם שונים, כגון חומצה היאלורונית וקלציום הידרוקסיאפטיט (סידן) - חומר גלם שמצוי באופן טבעי בגוף, וביכולתו לעודד יצירת סיבים של קולגן שמקנים לפנים מראה צעיר.

ד"ר ליאת גולדשייד-זמירי
ד"ר ליאת גולדשייד-זמירי

בשוק מעריכים כי החברה מגלגלת מחזור מכירות שנתי של כ-15-10 מיליון דולר, אך גולדשייד-זמירי מסרבת לחשוף נתוני רווח או מכירות של החברה. "אנחנו מוכרים את מוצרינו ב-40 מדינות ברחבי העולם. כוח האדם בחברה הוא פנומנלי. יש לנו הנהלה נשית חזקה מאוד ויוצאת דופן", היא מציינת.

לומינרה, שבה מכהן כיו"ר ד"ר דדי סגל, היא אחת משבע חברות בקבוצת סגל, הפועלת יותר מארבעה עשורים ומייצרת יותר מ-600 מוצרים פרמצבטיים שונים. בין אחזקותיה של הקבוצה ניתן למנות את חברת הקנאביס פנאקסיה, הנסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-300 מיליון שקל; חברות מארבל טרדס ופרודנטיקס; וחברת Tree of life, המייצרת תרופות ללא מרשם.

האם העובדים קיבלו אופציות בעת המכירה?

"אני מעדיפה לא להתייחס לכך. העובדים היו בשוק כששמעו על העסקה, והם מתרגשים מאוד. עד עכשיו היינו חברה קטנה עם גב כלכלי מסוים. היום יש לנו אפשרויות לחלום ולעשות דברים הרבה יותר גדולים, ולצמוח ברמת הציוד וביכולות המחקר, הפיתוח והייצור. היינו מגיעים לשם גם עם הבעלים הקודמים, אבל כעת נגיע לשם מהר יותר".

האם בעקבות המכירה, לומינרה תסגור את משרדיה בישראל?

"לא נזוז מלוד. אנשים יתעוררו בבוקר וימשיכו לעשות מה שעשו קודם. הנהלת החברה תישאר כולה. גם אני לא הולכת לשום מקום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker