מהאוצר לבזק - ובחזרה: יהלי רוטנברג ימונה לחשב הכללי

שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע הבוקר על כוונתו למנות את רו"ח יהלי רוטנברג, סמנכ"ל הכספים של בזק, לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר, במקום רוני חזקיהו

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אבי וקסמן
אבי וקסמן

החשב הכללי הבא במשרד האוצר יהיה יהלי רוטנברג - כך הודיע הבוקר (ו') שר האוצר, ישראל כ"ץ. המינוי כפוף לאישור של ועדת המינויים ולהחלטה של הממשלה.

יהלי רוטנברגצילום: אילייה מלניקוב

רוטנברג (46) כיהן ב-2017-2012 כסגן החשב הכללי וראש חטיבת המימון והאשראי באגף החשב הכללי במשרד האוצר. בשלוש השנים האחרונות היה סמנכ"ל הכספים בקבוצת בזק. רוטנברג הוא רואה חשבון בהכשרתו, ובעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים.

הוא יחליף את החשב הכללי רוני חזקיהו, שהקדים את פרישתו לסוף אוקטובר. אחת המשימות הצפויות לו תהיה ניהול התקציב ההמשכי - שעל פיו צפויה הממשלה להתנהל לפחות בחודשים הראשונים של 2021. חזקיהו נאלץ לפעול לפי תקציב המשכי, המבוסס על תקציב 2019, מאז תחילת השנה הנוכחית, היות שהממשלה לא אישרה תקציב. במצב הפוליטי הנוכחי, אין ודאות כי תקציב 2020 יאושר אפילו עד המועד האחרון המאוחר מאוד שקצבה לכך הכנסת, 23 בדצמבר בקרוב.

כ"ץ אמר כי הוא "משוכנע כי רוטנברג ניחן בכל הכישורים הנדרשים כדי להתמודד עם התאגרים העומדים בפני משרד האוצר, ובפרט בפני החשב הכללי, בתקופה מאתגרת זו". לדבריו, רוטנברג "ישתלב היטב במדיניות שאותה אני מוביל כשר האוצר, שנועדה להבטיח את חוסנו ויציבות של המשק, ועם זאת לחבר את הציבור ובעלי העסקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker