חמש שנים לאחר ההנפקה: נובוקיור פתחה את המסחר בנאסד"ק

מאז ההנפקה עלתה מניית החברה ב-413% - וכיום היא נסחרת בשווי של 11 מיליארד דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בורסת נאסד"ק בעת פתיחת המסחר של נובוקיור, היום
בורסת נאסד"ק בעת פתיחת המסחר של נובוקיורצילום: nasdaq inc.

חברת נובוקיור, שפיתחה טכנולוגיה חדשנית לטיפול בגידולים סרטניים מוצקים, פתחה הערב (ב') את המסחר בנאסד"ק לציון חמש שנים להנפקתה. נובוקיור, שהונפקה באוקטובר 2015 במחיר של 22 דולר למניה, סיימה אמש את המסחר במחיר של 113 דולר למניה – עלייה של 413% במחיר המניה.

הכנסותיה של נובוקיור עלו ב-1,200% מאז הרבעון השני של 2015 - הרבעון שעל בסיס תוצאותיו ביצעה את הנפקתה הראשונה והיחידה עד כה - מ-9 מיליון דולר, ל-116 מיליון דולר ברבעון השני של 2020. שווי החברה עלה מ-1.9 מיליארד דולר בעת ההנפקה, ל-11.4 מיליארד דולר כיום, כולל עלייה של 34% מתחילת 2020.

נובוקיור, שמנוהלת על ידי אסף דנציגר, פיתחה את טכנולוגיית TTF (Tumor Treating Fields ) על בסיס מחקריו של יורם פלטי, פרופסור לפיזיולוגיה וביופיזיקה בטכניון. הטכנולוגיה מבוססת על מכניזם פיזיקלי שעוצר את תהליך התחלקות התא הסרטני באמצעות שיבוש החלוקה של גרעין התא לשני גרעינים, שבכל אחד מהם מספר זהה של כרומוזומים. ההתערבות בתהליך ושיבושו נעשים באמצעות השריית זרם חשמלי שפועל על התא הסרטני. זרם החילופין משפיע על מיקום החלקיקים בתא הסרטני בזמן חלוקתו, וגורם להתחלקות לא תקינה של תאי הסרטן - ובעקבות זאת למותם.

המוצר של נובוקיור, שנקרא Optune, אושר ב-2016 לטיפול משולב בסרטן המוח מסוג גליובלסטומה - אחד מסוגי הסרטן האגרסיביים ביותר. בנוסף, נובוקיור קיבלה במאי 2019 את אישור ה-FDA לטיפול במערכת TF-100L, שמבוססת על טכנולוגיה זהה לזו של Optune, עבור חולי מזותליומה שלא ניתן לנתח אותם ושסובלים מסרטן בשלב מקומי מתקדם או גרורתי. מזותליומה הוא סוג נדיר של סרטן הריאות שמקושר לחשיפה של החולה לאסבסט.

מרכז המחקר והפיתוח הראשי של החברה נמצא בישראל. ב-2020 גייסה החברה כ-200 עובדים חדשים למערך זה בארץ ובעולם. הגיוס איפשר לנובוקיור לנהל את מערך המחקרים הקליניים באופן גמיש, שיאפשר התאמות למציאות הבינלאומית הבלתי צפויה בשנה זו. כך, נובוקיור הבטיחה את המשך הגיוס למחקרים הקליניים בשורה של מחלות סרטן - כולל ניסויים קליניים בשלב השלישי והמכריע של סרטן הריאות מסוג NSCLC , סרטן מוח גרורתי כתוצאה מסרטן הריאות, סרטן הלבלב וסרטן השחלות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker