נופר וסינרג'י הן הזוכות הגדולות במכרז הסולארי של רשות החשמל

נופר, שצפויה לבצע הנפקה ראשונה של מניותיה עד סוף 2020, זכתה במכסה של 100 מגה וואט - וסינרג'י זכתה במכסה של 90 מגה וואט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוחות סולריים להפקת חשמל על גג בית הספר ישורון בנתניהצילום: נמרוד גליקמן
יורם גביזון

חברת נופר אנרג'י, שבשליטת עופר ינאי (49.4%), וקרן נוי 3 (25%) זכתה במכסה של 100 מגה וואט במכרז של רשות החשמל, לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית - שבמסגרתו הוקצה הספק של 435 מגה וואט. התעריף לזוכים במכרז הוא 19.18 אגורות לקילו וואט שעה.

הזכייה במכרז תיתן דחיפה נוספת לניסיונה של נופר לבצע הנפקה ראשונה של מניותיה עד לסוף 2020 לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. קרן נוי 3, שמנוהלת על ידי פיני כהן, רן שלח וגיל-עד בושביץ רכשה באחרונה 25% ממניותיה של חברת נופר אנרגיה תמורת 240 מיליון שקל — כלומר, לפי שווי חברה של 720 מיליון שקל לפני ההשקעה. זוהי הפעם הראשונה שקרן נוי משקיעה בחברה ולא ישירות בפרויקט.

יו"ר רשות החשמל, אסף אילתצילום: רוני פרל

הזוכה השנייה בגודלה במכרז של רשות החשמל היא חברת סינרג'י שבבעלותם השווה של היזם אביעד מור, יעל אלמוג זכאי ויעקב גרוסמן. סינרג'י זכתה במכסה של 90 מגה וואט, ותקים את המתקנים על גבי מאגרי מים, בריכות דגים וגגות גדולים בעלות של 350 מיליון שקל.

אביעד מור מנכ"ל חברת סינרג'י ציין שבשנתיים הקרובות סינרג'י תיזום ותקים בעצמה פרויקטים בהיקף של כ-240 מגה וואט, ובהם היא תמשיך להחזיק יחד עם שותפותיה לאורך 25 שנה. לדבריו, המכסה בה זכתה החברה היא קפיצת מדרגה נוספת בפעילות הליבה שלה, בפיתוח פרויקטים סולאריים על מאגרי מים ומגה-גגות.

זוכים בולטים אחרים במכרז של רשות החשמל הם צבר סולאר, EDF אנרגיות מתחדשות ולסרי משה אחזקות שזכו כל אחת במכסה של 50 מגה וואט. שיכון ובינוי אנרגיה שבבעלותה המלאה של שיכון ובינוי זכתה במכסה של 30 מגה וואט, וחברת דוראל הציבורית זכתה במכסה של 10 מגה וואט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker