אלי רוזנברג קיבל היתר שליטה באל על - נדחתה פניית מוזס-בורוביץ'

בחור הישיבה בן ה-26 התחייב שלא לשעבד את מניות החברה לאביו, שהלווה לו 360 מיליון שקל לצורך רכישת השליטה באל על ■ רוזנברג התחייב לא למנות איש מטעמו של אביו לדירקטוריון ■ במתן ההיתר דחתה למעשה המדינה את טענות הדירקטוריון נגדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אלי רוזנברג
אלי רוזנברגצילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ

אלי רוזנברג, בעל חברת כנפי נשרים תעופה, קיבל היתר שליטה בחברת אל על לאחר ששר האוצר ישראל כ"ץ, שר הביטחון בני גנץ, שרת התחבורה מירי רגב ושר הדיגיטל הלאומי הממונה גם על רשות החברות הממשלתיות דוד אמסלם - חתמו על ההיתר.

רוזנברג רכש 42.9% ממניות אל על בהשקעה של 360 מיליון שקל בהנפקה שביצעה החברה במחצית ספטמבר 2020 ושבמסגרתה גייסה 505 מיליון שקל. מתן היתר השליטה לרוזנברג, בחור ישיבה בן 26, נעשה לאחר שהצהיר שהמימון לרכישת מניות אל על התקבל מאביו קני רוזנברג, בהלוואה שעומדת לפירעון  בתשלום אחד בעוד 25 שנים ונושאת ריבית שנתית של 2%.

אלי רוזנברג התחייב שלא נתן לאביו, אזרח אמריקאי שמנוע על פי תקנון אל על ותנאי מניית הזהב שיש למדינה באל על משליטה בה, מלתת כל ביטחונות או ערבות או שעבוד על מניות אל על - שנרכשו באמצעות ההלוואה שנתן קני רוזנברג לבנו.

קנת' רוזנברג, אביו של אלי רוזנברג
קני רוזנברגצילום: Centers Health Care

אלי רוזנברג גם התחייב שאביו לא קיבל זכות להעמיד את ההלוואה לפירעון מיידי ולא להפעיל כל אמצעי שליטה באל על או בכנפי נשרים תעופה. רוזנברג התחייב עוד שלא יקנה זכות במניותיה של כנפי נשרים תעופה או באמצעי שליטה באל על ללא הסכמה מראש ובכתב של המדינה.

רוזנברג קיבל עם זאת זכות למכור מניות אל על, אלא אם הגורם שלו תמכור את המניות יחזיק בפחות מ-5% ממניות החברה, או לחלופין יקבל מראש ובכתב את הסכמת המדינה להחזיק ביותר מ-5% מהמניות. רוזנברג גם התחייב שלא לשעבד את מניותיה של כנפי נשרים תעופה אלא באישור המדינה או במקרה שירצה לשעבד את מניותיו למשקיע מוסדי ישראלי, באישור מנהל רשות החברות הממשלתיות.

נוסח האישור מחייב את רוזנברג לרשום את כנפי נשרים תעופה בישראל וכן להתחייב שהעיסוק היחיד של כנפי נשרים תעופה יהיה להחזיק במניות אל על. רוזנברג התחייב עוד כי כנפי נשרים תעופה לא תיקלע לחוב נוסף, למעט החוב שקיבלה מקני רוזנברג לצורך רכישת מניותיה באל על.

הבעיות של אל על

תנאי ההיתר כופים על רוזנברג להתחייב שרוב חברי דירקטוריון אל על ומנכ"לה יהיו בעלי ניסיון בתפקיד בכיר בניהול עסקי או בכהונה ציבורית בכירה, או בתפקיד בכיר בתחום עיסוקה של אל על - כלומר בתחום התעופה. ההיתר אוסר על רוזנברג למנות דירקטור או נושא משרה באל על את מי שפועל מטעמו של אביו - שכאמור מימן את העסקה, או את מי שיש לו או לקרובו או לחברה שהוא בעל השליטה בה זיקה לקני רוזנברג או לחברה שבשליטתו. 

מתן ההיתר על ידי שרי הממשלה מהווה דחייה של פניית חברת אל על, שהייתה בשליטתה של חברת כנפיים - בה שלטה תמי מוזס בורוביץ' מ-23 בספטמבר. אל על תיארה במכתבה את אלי רוזנברג כאיש קש מטעם אביו, והזכירה לשרים שעל פי החוק ותקנון אל על, השליטה בחברה חייבת להיות בידי אזרח ותושב ישראל.

אל על ציינה במכתב, שנשלח באמצעות עורך הדין ד"ר אביגדור (דורי) קלגסבלד, כי על פי המידע שבידה, כנפי נשרים, החברה שבאמצעותה רכש אלי רוזנברג 42.9% ממניותיה של אל על בהנפקה שנערכה בשבוע שעבר - היא חברה הנתונה בשליטתו של אביו. עוד טענה אל על במכתבה שמניות חברת כנפי נשרים תעופה נרשמו על שמו של הבן אלי רוזנברג, צעיר חסר אמצעים עצמיים וחסר ניסיון עסקי, וזאת במטרה ליצור מצג שווא לפיו בעל השליטה בכנפי נשרים הוא כביכול תושב ישראל. עו"ד קלגסבלד ציין במכתב שהכתובת שמסר רוזנברג הבן, כפי שנמסרה על ידו לרשם החברות, היא בניו יורק. אל על מזכירה כי על פי החוק ותקנון אל על, רכישת השליטה באל על על ידי זר אסורה, ועלולה להביא להפקעת רישיון ההפעלה שלה.

מטוס אל על
מטוס אל עלצילום: Ariel Schalit/אי־פי

עוד ציינה אל על שמרבית הסכמי התעופה הדו-צדדיים שעליהם היא מחייבים שהמוביל של הצד הישראלי יהיה חברת תעופה בשליטה ישראלית. אל על הדגישה שעל פי חוות דעת שקיבלה, העברת השליטה בה לידיים אמריקאיות עלולה גם להביא להתערבות של רשויות התעופה במדינות זרות בזכויות הטיס של החברה.

אל על ביקשה משרי התחבורה, הביטחון והשר הממונה על רשות החברות הממשלתיות לשקול את בקשתה של חברת כנפי נשרים שרשומה על שמו של אלי רוזנברג לקבל היתר שליטה. זאת כדי להימנע מהפרת החוק והתקנון. נציגי אל על והדירקטוריון ביקשו להיפגש בדחיפות עם השרים באופן אישי, כדי לדון בסוגיות שהעלתה החברה, אולם שרי הממשלה התעלמו מהפנייה ואישרו את העברת השליטה לחברת כנפי נשרים תעופה שבבעלות אלי רוזנברג.

כנפי נשרים: נבטיח לאל על עתיד בטוח

מחברת כנפי נשרים תעופה נמסר: "עם קבלת ההיתר תפנה החברה לאל על במטרה להחליף את דירקטוריון החברה, ולאפשר לה להתחיל לנהל את החברה תוך קביעת סדרי עדיפויות הנחוצים להבראתה. בכוונת כנפי נשרים תעופה למנות לדירקטוריון אל על אנשי מקצוע מובילים ובעלי ניסיון משמעותי מתחומי הפיננסים, המשפטים, התעופה והביטחון".

בכנפי נשרים תעופה הוסיפו: "שמנו לעצמנו מטרה ברורה להשיב את אמון הלקוחות בחברה, ובשיתוף העובדים להעלות אותה מחדש על מסלול ההמראה. אל על מצויה במשבר, שרק החריף על רקע מגפת הקורונה. אל על שיפרה באופן דרמטי את ההון העצמי שלה כשגייסה 150 מיליון דולר בהנפקה, שבמסגרתה כנפי נשרים הזרימה 370 מיליון שקל. אנו מתכוונים לפעול באופן מיידי לגיוס חוב של 250 מיליון דולר נוספים מהבנקים, בערבות מדינה בהיקף של 75%. בכוונתנו להחזיר את אל על לטוס בהיקפים משמעותיים תוך הרחבת הטיסות בקווים הרווחיים, והוספת יעדים חדשים בהמשך להסכמי השלום עליהם חתמה ותחתום מדינת ישראל. לפנינו משימה קריטית להבטיח לאל על עתיד בטוח". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker