חברי הקונגרס האמריקאי נגד מנכ"ל טבע: "עשיתם כסף על גבם של אנשים במצוקה"

שימוע ממושך נערך הלילה על הפקעת מחיר הקופקסון, תרופת הדגל של טבע - בעקבות דו"ח שחשף שמדיניות התמחור האגרסיבית עלתה כ-5 מיליארד דולר למשלם המסים האמריקאי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל טבע, קור שולץ, בשימוע בקונגרס
מנכ"ל טבע, קור שולץ, בשימוע בקונגרסצילום: ALEX EDELMAN - AFP

העלאות מחיר אגרסיביות של תרופת הקופקסון עמדו במרכז שימוע שנערך הלילה (ה') על ידי ועדת הפיקוח והרפורמה במדיניות של הקונגרס האמריקאי. קור שולץ, מנכ"ל טבע, שהעיד במשך שש שעות - זכה לביקורת אישית חריפה על התחמקות משאלות שנגעו למדיניות התמחור של קופקסון, שקדמה לכניסתו לתפקיד בנובמבר 2017.

ההתחמקות השיטתית של שולץ גרמה לדמוקרט ג'ון סרבנס לברך אותו בסרקזם על כך שהשיב ל-50% מהשאלות בכך שלא עבד בחברה בתקופה עליה נשאל. "היה נחמד אם היית מגיע מוכן מעט יותר לשימוע", אמר סרבנס. רשידה טלייב, דמוקרטית ממישיגן, ויתרה על הסרקזם ותקפה את שולץ ישירות ובצורה בוטה על כך שטבע תרמה סכומים משמעותיים לקרנות צדקה, לכאורה כדי לסייע ללקוחות.

אלא שלמעשה תרומות אלה נועדו לסבסד את תשלומי ההשתתפות העצמית רק של המטופלים בקופקסון, באופן שאיפשר לטבע להעלות דרמטית את מחירי התרופה מבלי שהמטופלים יעברו לתרופות אחרות - וכל זאת על חשבון תוכניות הביטוח הפדרליות. "אתם מעמידים פנים כאילו גורלם של החולים מזיז לכם, אבל במקום שממנו אני באה קוראים לזה להשחיל בני אדם. כל מה שעשיתם נועד לעשות כסף על גבם של אנשים במצוקה", הטיחה טלייב בשולץ.

השימוע בקונגרס נערך בעקבות דו"ח שחקר 300 אלף מסמכים פנימיים של טבע. המסמכים חשפו כיצד טבע העלתה 27 פעם את מחירה של התרופה לטיפול בטרשת נפוצה, ויזמה עסקות עם מתווכים ורופאים במטרה לגרום ללקוחות להמשיך לרכוש את התרופה גם לאחר שחברת מיילן החלה לשווק גרסה גנרית של התרופה ב-2017.

אחד הצעדים שבהם נקטה טבע כדי להדוף תחרות גנרית היה לשווק מינון חדש של התרופה (40 מיליגרם במקום 20 מיליגרם), שניתנה בזריקה שלוש פעמים בשבוע במקום אחת ליום, תוך שהיא מעלה את מחירה של הגרסה הישנה של התרופה כדי לאלץ את הלקוחות לעבור לגרסה החדשה, והיקרה יותר של התרופה. מהלך זה עלה למערכת הבריאות האמריקאית 4.3 עד 6.5 מיליארד דולר על פי הדו"ח שהוגש לוועדה.

בכירי טבע היו ערים לביקורת שמדיניות זו עלולה לעורר כלפי החברה שנחשבת לחברה הגנרית הגדולה בעולם. מסמכים פנימיים של טבע הראו שהוצע למחוק מהמצגת שהוכנה בחברה את הכותרת "להציב חומה בפני תחרות גנרית לקופקסון", בכיר אחר הודה בשיחות פנימיות שגרסת ה-40 מ"ג של התרופה - שנועדה לסכל תחרות גנרית - אינה בעלת ערך טיפולי עדיף על הגרסה הוותיקה שנחשפה לתחרות גנרית או שתספק נוחות רבה יותר באופן מהותי.

השימוע בוועדת הפיקוח של הקונגרס הפך לזירת התגוששות בין חברי הקונגרס הדמוקרטים, שמנסים לקדם יוזמת חקיקה שתאפשר לתוכניות הביטוח הפדרליות לנהל מו"מ על מחירי התרופות, כפי שהדבר נעשה באירופה - לבין חברי הקונגרס הרפובליקאים, שטוענים מנגד שהדמוקרטים מנהלים לייבא סוציאליזם לארה"ב ושהרפורמה אותה מציעים הדמוקרטים תגרום לירידה חדה בהשקעה במחקר ובפיתוח של תרופות חדשות.

הדו"ח שהוכן על ידי הקונגרס הראה שמחירה של קופקסון במינון 40 מ"ג ב-2015 היה 126 דולר ליום, בעוד שעלות התרופה בגרמניה היתה 33 דולר, 26 דולר בספרד, 25 דולר באנגליה ו-18 דולר ברוסיה. השקעותיה הדלות של טבע במחקר ובפיתוח בקופקסון במיוחד מ-2015 הוכיחו שלטענה זו אין בסיס.

על פי הדו"ח, טבע השקיעה 689 מיליון דולר במחקר ובפיתוח של התרופה בין 2002 ל-2019. כלומר, 2% בלבד מהכנסות עתק של 34 מיליארד דולר שגבתה משיווק התרופה בתקופה זו. יתרה מזו, כפי שאמר ג'יימי רסקין, דמוקרט ממרילנד, מ-2015 ואילך כשהחלה תחרות גנרית לגרסה הראשונה של התרופה, השקעותיה של טבע במחקר ובפיתוח של התרופה ירדו כמעט ל-0, ולמרות זאת טבע המשיכה בהעלאות אגרסיביות של מחיר התרופה.

המסמכים הפנימיים של טבע חשפו גם שהיוזמה הדמוקרטית לאפשר לתוכניות הביטוח הפדרליות לנהל מו"מ על מחירי התרופה, גרמה לדאגה רבה בטבע - שהקימה כוח משימה מיוחד להיאבק בה ושילמה 11.6 מיליון דולר ללוביסטים בין השנים 2017 ל-2020 כדי לממן את סיכול היוזמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker