למה אייזיק דבח רוצה להנפיק את דלתא ישראל לפי שווי של מאות מיליוני שקלים?

קבוצת דלתא נפגעה משמעותית ממשבר הקורונה, והמינוף שלה בעלייה ■ ככל הנראה, דבח מקווה לשפר את מצבה הפיננסי של הקבוצה באמצעות ההנפקה בתל אביב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אייזיק דבח, בעל השליטה בדלתא
ערן אזרן

אייזיק דבח, בעל השליטה ביצרנית האופנה דלתא גליל, נערך להנפקת החברה הבת דלתא ישראל בבורסה בתל אביב לפי שווי של מאות מיליוני שקלים. דלתא יוצאת להנפקה בעיצומו של משבר הקורונה, שפגע בפעילותה, העביר אותה להפסדים והפיל את המניה בעשרות אחוזים. בשונה מהפעילות בחו"ל, דלתא ישראל נפגעה יחסית באופן מתון מהקורונה - בין היתר בשל פעילות האונליין.

דלתא כבר החלה בהכנות ממשיות להנפקה, והגישה טיוטת תשקיף לרשות ני"ע. דלתא ישראל רשומה בספריה של דלתא לפי שווי של כ-30 מיליון דולר - כך שהפער ביחס למחיר העתידי בהנפקה צפוי לשפר את מצבה הפיננסי של דלתא. מניית דלתא עולה בתגובה ב-6%.

לפי מקורב לחברה, דבח מעוניין להנפיק את דלתא ישראל כדי להציף ערך - בתקווה כי ההנפקה של החברה הבת תשפיע לחיוב גם על מצבה הפיננסי של החברה האם. לאחר שאיבדה כ-40% מתחילת השנה, דלתא נסחרת לפי שווי שוק של 1.3 מיליארד שקל - בדומה לשוויה ב-2013.

גיוס ההון צפוי להקטין את המינוף של קבוצת דלתא, שעלה בעקביות ברבעונים האחרונים, בין היתר בשל הרכישות שביצעה הקבוצה והשפעות משבר הקורונה. נכון לסוף הרבעון השני של 2020, היחס בין ההון העצמי למאזן של דלתא ירד ל-26%, לעומת יחס של 45% ב-2018. היחס בין החוב לבסיס ההון עלה ל-62%, לעומת 45% בסוף 2018.

מפעל דלתאצילום: רמי שלוש

דלתא ישראל, שמנוהלת על ידי ענת בוגנר (בתה של מנכ”לית גולף המיתולוגית אילנה קאופמן), מפעילה 206 חנויות, מהן 173 חנויות של רשת דלתא, 30 חנויות של רשת Fix ושלוש חנויות של רשת Puma. מתוך כלל החנויות, 160 מופעלות על ידי החברה ו-46 מופעלות על ידי זכיינים.

בניגוד למגמה בשאר מגזרי הפעילות, דלתא ישראל נפגעה באורח מתון מהמשבר. הכנסות דלתא ישראל ירדו במחצית הראשונה של 2020 ב-3% בלבד ל-88 מיליון דולר, בהשוואה למחצית המקבילה ב-2019. המכירות במונחים שקליים ירדו ב-6%. במקביל, הרווח התפעולי בישראל קפץ יותר מפי שניים ל-8.5 מיליון דולר - עם שיעורי רווחיות גבוהים של 10% מהמכירות.

הגידול ברווח התפעולי נרשם בשל העלייה החדה בפעילות האונליין, שנחשבת רווחית יותר לדלתא. בחודשי הסגר הראשון, מארס-אפריל, זינקה פעילות האונליין ב-960%-340%. הגידול ברווח התפעולי נבע גם מקיטון בהוצאות עקב צעדי התייעלות ומשיפור בשיעור הרווח הגולמי בשל השקת קולקציות חדשות, שנחשבות רווחיות יותר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker