"פרויקט של מיליארדים": עמיתי הגמל של מור נהפכו שותפים במיזם שערי צדק בירושלים

ישראל קנדה חתמה עם מור על הסכם להשקעת 90 מיליון שקל תמורת 15% מחברת הפרויקט שזכתה במכרז על מתחם שערי צדק ■ זו הפעם הראשונה שמור גמל שותף בהשקעה הונית כה משמעותית

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מבנה בית החולים שערי צדק הישן, שעבר ברבות הימים לרשות השידור
מבנה בית החולים שערי צדק הישןצילום: תומר אפלבאום

בית ההשקעות מור נכנס כשותף בפרויקט "מתחם שערי צדק הישן" של ישראל קנדה בירושלים. חברת הנדל"ן, שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר, דיווחה כי חתמה עם קופות הגמל של מור על הסכם להשקעה של 90 מיליון שקל, תמורת 15% מחברת הפרויקט שזכתה במכרז על המתחם. זו הפעם הראשונה שבה מור גמל לוקח חלק בהשקעה הונית בהיקף משמעותי שכזה.

במקביל, ישראל קנדה חתמה עם שותפים נוספים על הסכמי השקעה בחברת הפרויקט בסכום של כ-30 מיליון שקל. ההשקעה תיעשה בתמורה להקצאה של 5% נוספים בחברת הפרויקט. מניית ישראל קנדה עולה בתגובה בכ-3%.

מתחם שערי צדק הישן מהווה את אחת מעתודות הקרקע המשמעותיות ביותר בירושלים. ישראל קנדה זכתה ביולי האחרון במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת המגרש, בשטח של 17 דונם, תמורת כ- 540 מיליון שקל. בשטח המתחם, הממוקם על רחוב יפו, עומד כיום בניין בית החולים שערי צדק הישן, שנבנה ב-1902. הבניין מתוכנן להפוך למלון.

בכוונת ישראל קנדה ליזום תב"ע (תוכנית בניין עיר) להגדלת זכויות הבנייה במטרה להקים פרויקט משולב של מגורים, מסחר ותעסוקה. ישראל קנדה העריכה את עלות הפרויקט במיליארדי שקלים. בכפוף לקבלת אישור רשות מקרקעי ישראל להקצאת המניות לעיל ושינוי האחזקות, ישראל קנדה תחזיק (בשרשור סופי) ב-80% בחברת הפרויקט.

ישראל קנדה עוסקת בהקמה וייזום של פרויקטים למגורים בישראל, ייזום וניהול קבוצות רכישה, רכישת נכסים מניבים ומלונאות. לאחר שמנייתה איבדה 45% מתחילת השנה, החברה נסחרת לפי שווי שוק של 1.1 מיליארד שקל. החברה צופה כי התזרים (לפני מס) שינבע מהפרויקטים העיקריים בישראל, שנמצאים בשלבים שונים, יהיה 3.1 מיליארד שקל. אומדן הרווח הגולמי שטרם הוכר בדו"חות הכספיים הוערך על ידה בכ-1.1 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker