ההסכם שיקפיץ את מיקרונט? מתקרבת להסכם שיווק עם ענקית משאיות אירופית - המניה מזנקת

החברה מדווחת על קבלת הזמנה ראשונה מיצרנית משאיות בינלאומית מובילה בעולם ■ מיקרונט: "פוטנציאל משמעותי להגדלת ההכנסות"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שיירת משאיות אוטונומיות בכבישי אירופה, אפריל 2016
שיירת משאיות באירופה (אילוסטרציה)צילום: AFP

חברת מיקרונט הקטנה, המפתחת מערכות מחשוב לניהול ציי רכב, מדווחת על קבלת הזמנה ראשונה מיצרנית משאיות בינלאומית מובילה - "ענקית אוטומוטיב אירופית" - ל-100 יחידות ממוצרי הדגל של החברה: הסמארט-האב (קופסה שחורה) והסמארט-טאב (טבלטים ייעודיים קשיחים).

ההזמנות למכשירים התקבלו במסגרת מבחן שדה (trial field) שמבצעת יצרנית המשאיות, במסגרתו יותקנו המוצרים וייבחנו לקראת חתימה אפשרית על הסכם מסגרת. להערכת מיקרונט, להסכם "פוטנציאל משמעותי להגדלת ההכנסות", בשעה שהמכירות הראשונות יחלו ברבעון הראשון של 2021. בתגובה להודעה, מניית מיקרונט מזנקת ב-13%.

הסמארט-טאב (SmarTab8) הוא מכשיר ייעודי עם יכולות טלמטיקה (העברת מידע וטלקומוניקציה), המאפשר ניהול יעיל של ציי רכב. הסמארט-האב (SmartHub) היא קופסה שחורה לצורך ניטור נתוני רכב, נהג ומיקום כחלק משירותי הטלמטיקה.

הסכם המסגרת, ככל שייחתם, יהיה התקשרות אסטרטגית ראשונה של מיקרונט עם חברת אוטומוטיב (יצרנית רכבים) מרכזית. לפי מיקרונט, החברה האירופית היא אחת משלוש יצרניות המשאיות הגדולות באירופה, עם נתח שוק משמעותי בתחום משאיות ההובלה הכבדות באירופה (16 טונה ומעלה) - ובסך הכול ייצרה עשרות רבות של אלפי משאיות ב-2019.

בדיווח לבורסה, מיקרונט הזהירה כי הסכם המסגרת טרם נחתם סופית. כמו כן, היא ציינה וסייגה כי מדובר בהסכם מסגרת בלבד, שבו לא ניתנה על ידי הלקוח התחייבות לביצוע הזמנות, התחייבות להיקף המוצרים, אם וככל שיירכשו, או לעיתוי ההזמנות, שכולם בשיקול דעתו של הלקוח.

מיקרונט, שנוסדה ב-1982 והחלה להיסחר בתל אביב בדצמבר 2006, מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי מחשוב ניידים לניהול ציי רכב ועובדי שטח. מכירות החברה מופנות ללקוחות גלובליים, ברובם בארה"ב ובאירופה. יישומים עיקריים: שליטה בצי הרכב ושיפור היעילות, חיסכון בהוצאות דלק, בטיחות נהג ושיפור נהיגה, אחזקה מונעת ועמידות בתקנים וברגולציה.

מיקרונט - שלפי דיווחיה היא חברה ללא גרעין שליטה - נסחרת לפי שווי של 16 מיליון שקל בלבד, ביחס להון עצמי של 1.5 מיליון שקל. לחברה גירעון של מיליון שקל בהון העצמי המוחשי. בעל מניות מרכזי בחברה הוא דוד לוקץ, שרכש את המניות ב-2012. לוקץ התפטר מהדירקטוריון בחודש שעבר. החברה מינתה באוגוסט האחרון סמנכ"ל כספים חדש - אורי בן אור.

בין תחילת 2019 ליוני 2020 מיקרונט הפסידה כ-20 מיליון שקל. נכון ליוני, לחברה הפסדים צבורים בסך 44 מיליון שקל. הכנסות החברה ירדו בחציון הראשון של 2020 בכ-65% ל-3.8 מיליון שקל, ביחס לחציון המקביל ב-2019. הסיבות לירידה הן, בין היתר, אובדן לקוחות, עיכוב בהשקת מוצרים חדשים, רמות מלאי גבוהות אצל לקוחות הקבוצה, תחרות גוברת בשוק למוצרי הקבוצה והאי-ודאות בשווקים הנובע ממשבר הקורונה.

אלי אביבי, מנכ"ל מיקרונט, התייחס להזמנה החדשה וציין כי היא חלק מהסכם אסטרטגי הנמצא בשלבים סופיים, והוא בעל משמעות רבה עבור מיקרונט. לדבריו, "ההסכם מהווה הבעת אמון חשובה במוצרי הדגל של החברה מצדה של יצרנית משאיות בינלאומית מובילה. אנו מאמינים כי חל שינוי בגישת יצרניות הרכב הגדולות אשר מעוניינות לייצר זנב הכנסות ארוך יותר מול לקוחותיהם, ושבכוונתן להציע שירותים נוספים לתקופות התקשרות ארוכות יותר. שינוי גישה שכזה, מהווה הזדמנות עבור פתרונות מיקרונט, שניצבת בצומת אסטרטגי, ככל שיצרניות נוספות ירצו לצייד את ציי הרכב שלהן בפתרונות טכנולוגיים מתקדמים.

"החל ממארס מיקרונט ביצעה שורה של צעדי התייעלות בהתאם לצורך להתמודד עם התוצאות העסקיות של החברה, שהושפעו בין היתר מהתפשטות נגיף הקורונה, אשר גרם לחוסר ודאות והקפאת יכולות הייצור של חלק מספקי החברה לתקופה מסוימת. כמו כן, לאחר שקיבלנו את האישורים מרשות התקשורת הפדרלית של ארה"ב ואישור האיחוד האירופי לשיווק מוצר מצלמת Enhanced SmartCam, מיקרונט החלה לפעול בשוקי היעד לשיווק מוצר חדשני זה, אשר יחל פיילוט על ידי ספק פתרונות טלמטיקה מוביל בארה"ב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker