"זו הסיבה שבגללה עיכבנו הדיווח על עסקת ג'מבו": ההסבר של הראל ויזל לרשות ני"ע

פוקס טוענת: הסיבה לעיכוב היא מחלוקת בנוגע לרישום סימן מסחר לרשת ג'מבו היוונית בישראל - אבל עדיין לא ברור מדוע עוכב הדיווח במשך חודשיים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: דימה טליאנסקי

קבוצת האופנה פוקס, שבשליטת המשפחות ויזל ופוקס, פירסמה הערב (ה') הבהרה, בעקבות דין ודברים עם מחלקת תאגידים ברשות ני"ע, בגין עיכוב הדיווח על עסקת ג'מבו. פוקס ציינה כי הסיבה לעיכוב היא מחלוקת בנוגע לרישום סימן מסחר לרשת ג'מבו היוונית בישראל, שהינו תנאי מתלה להשלמת העסקה.

לפי המתואר בדיווח, ג'מבו הגישה לרשם סימני המסחר בישראל בקשה לרישום סימן מסחר מעוצב בגין השם JUMBO, שהתקבלה אצל הרשם ונפתחה להתנגדות עד לסוף ספטמבר. ואולם, לאחר הגשת הבקשה על ידי JUMBO, הגיש עסק ישראלי הנושא את השם ג'מבו סטוק בקשה דומה לרישום סימני מסחר מעוצבים הכוללים את המילה JUMBO. הבקשה שלו עדיין מצויה תחת בחינה.

חרף הדיווח של פוקס, עדיין לא ברור מדוע עוכב הדיווח על עסקת ג'מבו במשך חודשיים, במיוחד לאור העובדה שג'מבו לא הצליחה להשלים את רישום סימן המסחר. ההבהרה של פוקס פורסמה לאור דרישתה של מחלקת תאגידים ברשות ני"ע, שאמונה על שקיפות הדיווח למשקיעים. ואולם, ייתכן כי ברשות ני"ע עורכים בדיקות נוספות לעיכוב בדיווח במחלקות אחרות.

פוקס דיווחה ב-15 בספטמבר על הסכם לקבלת זיכיון להפעלת רשת הקמעונות ג'מבו (JUMBO) היוונית בישראל לתקופה של 12 שנה. בדיווח עצמו נכתב כי פוקס חתמה על ההסכם עוד ב-24 ביולי - כלומר, שבועות ארוכים לפני הדיווח עצמו. פוקס ציינה בדיווח לבורסה כי הוא עוכב "לאור חשש כי פרסום עלול היה למנוע או לפגוע משמעותית בעסקה".

פוקס דיווחה על ההסכם עם ג'מבו בדיוק לאחר שרשת הקמעונות הישראלית מקס סטוק, שבשליטתה (55%) של קרן AIM מקבוצת איפקס ובניהולה של זהבית כהן, השלימה הנפקה ראשונית בבורסה. ההנפקה בוצעה לפי שווי גבוה מאוד של 1.7 מיליארד שקל. בשוק הועלה חשש שהעיכוב בדיווח נבע מרצונה של פוקס שלא "לחבל" בהנפקת מקס סטוק. זאת, מאחר שג'מבו צפויה להתחרות באופן ישיר במקס סטוק, כך שההודעה כל כניסתה לישראל היתה עלולה לחבל בהנפקה.

היום הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לתביעה ייצוגית נגד פוקס ומנהליה בגין העיכוב בדיווח על עסקת ג'מבו. התובע טוען כי העיכוב בדיווח, שפורסם חודשיים לאחר החתימה בפועל, פגע במשקיעים שהחזיקו במניית פוקס ומכרו אותה, שכן הוא הביא לכך שהם "החמיצו" את העליות שנרשמו במניה לאחר פרסום העסקה, ובכך נגרם להם נזק כבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker