בקשה לייצוגית נגד ויזל: "העיכוב בדיווח על עסקת ג'מבו גרם למשקיעים נזק כספי כבד"

בעל מניות לשעבר בקבוצת פוקס הגיש בקשה לתביעה ייצוגית נגד הקבוצה, בעלי השליטה והדירקטורים בטענה שהעיכוב בדיווח על עסקת ג'מבו לא היה כדין – ופגע בו כספית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: שוקה כהן

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד קבוצת האופנה פוקס ומנהליה בגין העיכוב בדיווח על עסקת ג'מבו. התובע טוען כי העיכוב בדיווח, שפורסם חודשיים לאחר החתימה בפועל, פגע במשקיעים שהחזיקו במניית פוקס ומכרו אותה, שכן הוא הביא לכך שהם "החמיצו" את העליות שנרשמו במניה לאחר פרסום העסקה, ובכך נגרם להם נזק כבד.

השתלשלות האירועים החלה בשבוע שעבר, אז דיווחה פוקס על הסכם זיכיון להפעלת רשת הקמעונות היוונית ג'מבו בישראל. פוקס חתמה על ההסכם עם ג'מבו ב–24 ביולי, אך דיווחה עליו רק ב-15 בספטמבר. ביום שלאחר הדיווח מניית פוקס קפצה ב-11%.

מניית פוקס

בקשת התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד יוקי שמש ממשרד עו"ד עמית מנור, הופנתה כנגד קבוצת פוקס, בעלי השליטה הראל ויזל (שמכהן כמנכ"ל) ואברהם פוקס, ודירקטורים בחברה. התובע, משקיע שהחזיק במניות פוקס, מכנה את אופן פעולתה של פוקס בעניין הדיווח כמחדל; הוא טוען לרשלנות של מנהליה, וסבור שהנתבעים פעלו בניגוד לחוק ותקנות רשות ני"ע.

התובע מציין כי הדין מחייב את כל חברה ציבורית בדיווח מיידי, בזמן אמת, כאשר מדובר במידע מהותי שיכול להשפיע על החברה או על מחיר המניה. הוא מדגיש: "ואין נפקא מינה לעניין זה, אם מדובר במידע שלילי שהוסתר מציבור המשקיעים או במידע חיובי שהוסתר ממנו".

בבקשה מתייחס התובע לנימוק שצירפה פוקס לדיווח, לפיו העיכוב נבע מהחשש שהפרסום ימנע או יפגע משמעותית בעסקת ג'מבו. לפי התובע, "פוקס לא טרחה לתת הסבר לטענה תמוהה זו, לפיה קיים, כביכול, חשש 'לפגיעה משמעותית בעסקה', שעה שהעסקה נחתמה כבר. החברה גם לא טרחה לתת הסבר מדוע חלף 'החשש' האמור חודשיים לאחר שההסכם נכרת".

סניף ג'מבו ביווןצילום: rikur B / Shutterstock.com

פוקס דיווחה על ההסכם עם ג'מבו בדיוק לאחר שרשת הקמעונאות מקס סטוק, שבשליטת קרן AIM בניהולה של זהבית כהן, השלימה הנפקה בבורסה לפי שווי גבוה של 1.7 מיליארד שקל. התובע טוען שלא מן הנמנע, שהעיכוב בדיווח נבע מרצונה של פוקס שלא לחבל בהנפקת מקס סטוק. ג'מבו צפויה להתחרות באופן ישיר במקס סטוק. מסיבה זאת, ההודעה על כניסתה של ג'מבו לישראל היתה עלולה להוביל לירידיה בשווי מקס סטוק בהנפקה, ואולי לחבל בה.

התובע מדגיש: "יהא המניע שעמד מאחורי הסתרת המידע אודות הסכם ג'מבו במשך חודשיים אשר יהא; החברה לא היתה רשאית 'לעכב' או 'לדחות' את הדיווח המיידי, והיה עליה לפרסם את המידע המהותי (החיובי) כבר ביום 24 ביולי או מייד בסמוך לכך".

לפי התובע, "אין ולא יכול להיות כל ספק כי חתימת ההסכם עם ג'מבו הינו בגדר מידע מהותי שיש בו בפועל ולמצער יכולה להיות לו השפעה מהותית על החברה. בין היתר, צירוף ענקית הקמעונאות ג'מבו עשוי לתרום מאד לתוצאותיה הכספיות של קבוצת פוקס. החברה עצמה מודה בכך עת פירסמה דו"ח מיידי אודות העסקה, אם כי באיחור. אם כן, בנסיבות אלה, ציבור המשקיעים הוטעה לחשוב כי ערך מניית החברה במהלך התקופה הקובעת - נמוך מערכו האמיתי", הוא סיכם.

מפוקס נמסר: "לא התקבלה בחברה שום פנייה בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker