כיל מתכננת להגדיל את הרווח התפעולי ב-50% עד 2025

החברה העריכה שהכנסותיה יצמחו ב-35% בחמש השנים הקרובות ויגיעו ל-7.2 מיליארד דולר ■ כיל מפתחת חמישה מנועי צמיחה שיקטינו את חלקה של הפעילות בשוקי הסחורות, בעיקר אשלג ופוספט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל אשלג של כיל
יורם גביזון

מניית כיל נסוגה ב-25% מתחילת 2020, אולם הנהלת כיל רואה עתיד ורוד לטווח הבינוני-ארוך.

כיל, שמנוהלת על ידי רביב צולר, הציגה במסגרת יום משקיעים וירטואלי שערכה היום (ד') את יעדיה לחמש השנים הקרובות בתחום ההכנסות, הרווח התפעולי התזרימי ותזרים המזומנים שתייצר. כיל צופה שהכנסותיה יצמחו ב-35% בחמש השנים הקרובות ויגיעו ל-7.1-7.3 מיליארד דולר ב-2025.

הגידול של 2 מיליארד דולר במכירות יכלול רכישות ומיזוגים משמעותיים שיתרמו 500 מיליון דולר להכנסות, צמיחה ממוצעת של 5.3% לשנה מ-2019 והאצת קצב הגידול השנתי ל-10% מ-2025.

רביב צולר, מנכ"ל כילצילום: נטלי כהן קדוש

רביב צולר, מנכ"ל כיל, הבהיר שתחזיותיה של החברה אינן מבוססות על הנחה שמחירי הסחורות יעלו, אלא על הנחה של ירידה קלה ולא משמעותית במחירי הסחורות. הצמיחה הפנימית תתבסס על פיתוח מוצרים מיוחדים וחמישה מנועי צמיחה: פוד-טק - פיתוח תחליפי חלבון מהצומח לייצור מוצרי מזון. חקלאות מדייקת - פיתוח מוצרי דישון מתקדמים כמו דשנים אורגניים, מיקרו דשנים, דשנים ביולוגיים ושירותים מבוססי טכנולוגיה לחקלאים. מנוע צמיחה נוסף יהיה פיתוח אפליקציות חדשות מבוססות בינה מלאכותית למוצרים בני קיימא על בסיס ברום בעיקר לאנרגיות מתחדשות ואגירת אנרגיה, כלי רכב חשמליים, הפרדה ומחזור חומרים.

כיל מבססת את ציפיותיה לצמיחה אורגנית גם על מערכת חדשנית ליישום חקלאות דיגיטלית, שמטרתה לסייע לחקלאים לנהל את הגידולים ולהגדיל את היבול. כחלק מפיתוח תחום זה, רכשה כיל את חברת Growers ומשתפת פעולה עם חברות סטארט-אפ ישראליות נוספות שמפתחות כלי תוכנה לאופטימיזציה של קבלת החלטות על ידי החקלאים.

מנוע הצמיחה החמישי של החברה צפוי להיות פיתוח וייצור של חומרים מתקדמים ליישומי קיימות במוצרי פארמה. כך למשל טיפול כמו דאודורנט מבוסס מגנזיום פותח בכיל ונמכר לאחרונה לחברות בינלאומיות מובילות כפתרון שמייתר את השימוש באלומיניום.

טקס רישום כיל למסחר בבורסת ניו יורקצילום: NYSE / Amy Sims

כיל מעריכה שהגידול המתוכנן במכירות של מוצרים ייחודיים יקטין את חשיפתה לשוקי הסחורות, בעיקר אשלג ופוספט, במונחי רווח תפעולי תזרימי (Ebitda)  מ-50% ב-2019 ל-33% ב-2025. כיל קבעה כיעד להכפיל את תזרים המזומנים הפנוי מ-446 מיליון דולר ב-2019 ל-950-850 מיליון דולר ב-2025, להגיע לגידול שנתי של 7.5% ברווח התפעולי התזרימי כך שיסתכם ב-1.9-1.8 מיליארד דולר ב-2025 ולהאיץ את קצב הצמיחה של ה-Ebitda ל-15% מ-2025 ואילך.

יעד אחר של החברה הוא להקטין את פליטות גזי החממה של הקבוצה ב-14% בחמש השנים הקרובות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker