בדרך לנאסד"ק, ממציאי ינשופון הקורונה עוברים בשלד בת"א

סנט טק נמצאת בשלבי פיתוח של מכשיר בדיקה נשימתית לאיתור נגיף הקורונה ■ "הצלחנו לגייס לשלד הבורסאי של נקסט ג'ן 2.5 מיליון שקל ו-2.5 מיליון שקל נוספים באמצעות אופציות"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבדה לבדיקת קורונה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה
מעבדה לבדיקת קורונה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה צילום: מוטי מילרוד

אחת השאלות שייתכן שמשקיעים שאלו את עצמם, היא מדוע סנט טק, שמנסה לפתח ינשופון לזיהוי קורונה ומעוניינת להנפיק את עצמה בנאסד"ק עוד כמה חודשים לפי שווי של 220 מיליון דולר, צריכה להתמזג לשלד הבורסאי הכושל של נקסט ג'ן. בנק AEGIS התחייב כי יפעל לגיוס הון בסך של 15 מיליון דולר.

השלד, עם מאזן בהיקף של 1.2 מיליון שקל, היה אמור להימחק מהבורסה בינואר 2021 לאחר ארבע שנים ברשימת השימור. נקסט ג'ן זינקה 881% מתחיל השנה ו-66% בחודש האחרון לשווי של 75 מיליון שקל, בעקבות הודעות סנט טק בנוגע לניסויים שערכה עם הינשופון.

בתוך כך, סנט טק הודיעה היום (ג') כי חברת DXB תקבל רישיון בלעדי לתקופה של שבע שנים לשווק ולהפיץ את המוצרים של החברה באיחוד האמירויות ובשורה של מדינות במפרץ הפרסי ובאפריקה. סנט טק התחייבה כי במסגרת ההסכם DXB לא תמכור את מוצריה למדינות שעצם המכירה אליהן מהווה הפרה של הדין הישראלי.

סנט טק בדקה בשלושת השבועות האחרונים 83% מהנשאים המאומתים של נגיף הקורונה, שאושפזו בבית החולים מאיר בכפר סבא. מטרת הבדיקות היא לזהות את הסמן הביולוגי של הנגיף אצל נשאים מאומתים. מבחנות הבדיקה נאספות על ידי סנט טק למעבדת החברה בנס ציונה במטרה לאתר את הסמן. בהמשך החברה תבצע מבחני אימות על ידי בדיקת דגימות של אנשים שאינם מובחנים כנשאי נגיף. בהודעה למשקיעים טענה החברה שהיא יכולה לסיים את שלב הוולידציה תוך מספר שבועות.  

מעבדה לבדיקת דגימות קורונה (למצולמים אין קשר לנאמר)
מעבדה לבדיקת דגימות קורונה (למצולמים אין קשר לנאמר)צילום: Emil Salman

מקורבים לחברה אמרו כי "ההנפקה בנאסד"ק תהיה בעוד שלושה-ארבעה חודשים. הכניסה לבורסה הישראלית תקצר לנו את הליכי ההנפקה. מכיוון שהשלד הבורסאי מת, אנחנו לא רואים סיבה לכך שהמשקיעים יסרבו למיזוג. הצלחנו לגייס לשלד הבורסאי 2.5 מיליון שקל ו-2.5 מיליון שקל נוספים באמצעות אופציות, בזמן שקיבלנו ביקושים בהיקף של של למעלה מ-20 מיליון שקל. הסיבה היחידה שלא הגדלנו את הגיוס היא ההגבלה של תקנון הבורסה. מרבית הכסף, כ-70%, משמש אותנו להשקעה בציוד וכוח אדם מיומן של ביולוגים ומהנדסים".

לדברי המקורבים, "הצוות המיומן של החברה עושה כעת מיפוי של התוצאות של הניסוי בבית החולים מאיר ומחפשים את הסמנים הביולוגים שמזוהים עם המחלה. הליך המיפוי החל לפני כשבועיים. אנו נערוך עוד הרבה ניסויים בשביל לאתר כמה שיותר ביומרקרים, כך שרמת הדיוק של המכשיר תהיה גבוהה יותר. בנוסף, התחלנו ניסוי בצבא שגם בו אספנו דגימות של מאומתים. אני מאמין שעד ההנפקה בארה"ב נהיה אחרי מבחני הוולידציה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker