אופנהיימר: השוק הפוטנציאלי של נייס יצמח פי שלושה בחמש השנים הקרובות

בבנק ההשקעות ממליצים על המניה בתשואת יתר וקובעים לה מחיר יעד של 250 דולר - הגבוה ב-15% ממחירה בבורסה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל נייס, ברק עילם
מנכ"ל נייס, ברק עילםצילום: עופר וקנין

מניית נייס עלתה ב-40% מתחילת 2020, אולם בבנק ההשקעות אופנהיימר סבורים שעדיין כדאי להשקיע בה, קובעים לה המלצת תשואת יתר ומעלים את מחיר היעד מ-230 דולר ל-250 דולר - שגבוה ב-15% ממחירה עם תום המסחר ביום שישי שעבר בנאסד"ק. מחיר זה משקף מכפיל רווח של 36 לתחזית 2022, או לחלופין מכפיל מכירות של 7.8 - שמשקף דיסקאונט ביחס לתמחור של חברות ענן אחרות.

מחלקת המחקר של אופנהיימר עידכנה את המלצתה בעקבות כנס לקוחות ומשקיעים שנייס ערכה בשבוע שעבר ובו הציגה את האסטרטגיה העסקית שלה שמבוססת על צמיחה מואצת בתחום הענן. באופנהיימר מציינים שמגפת הקורונה שינתה לחלוטין את דפוס העבודה של המגזר הארגוני והאיצה את המעבר הדיגיטלי, ובכך מאיצה את צמיחתה ארוכת הטווח של נייס.

הנהלת החברה מעריכה שהמעבר של לקוחותיה לענן מגדיל את פוטנציאל ההכנסות שלה פי חמישה וציינה שהמעבר לענן מייצר הזדמנויות עסקיות גם במגזר הציבורי ובביטחון פנים. שוק היעד הפוטנציאלי של נייס צפוי להערכת החברה לגדול בחמש השנים הקרובות פי שלושה, מ-6.5 מיליארד דולר ב-2019 לכ-17 מיליארד דולר ב-2024, תהליך שתומך בצמיחה גבוהה בפעילות נייס לשנים הקרובות.

להערכת אופנהיימר, נייס נהנית מנראות גבוהה במודל העסקי, עם נתח הכנסות חוזרות של יותר מ-80%, זאת בהשוואה לכ-30% לפני חמש שנים. הנראות הגבוהה נובעת בעיקר מפעילות הענן, האחראית על כמחצית מסך הכנסות החברה וצומחת בקצב שנתי של כ-30% תוך האצה ברבעונים האחרונים. הזדמנות נוספת לצמיחה של נייס טמונה בהרחבת פעילותה הגלובאלית, משום ששיעורי החדירה של נייס נמוכים בשוקי אירופה ובאסיה, בעוד שהפעילות בארה"ב מניבה לה 80% מההכנסות.

נייס הציגה בחטיבה הארגונית (Customer Engagement) את פתרון ENLIGHTEN, המאפשר התאמת פעילות מרכז שירות לקוחות בהתאם למודלים של בינה מלאכותית בזמן אמת. פתרון זה מרחיב את פלטפורמת הענן CXone המובילה וצפוי להרחיב את שוקי היעד של נייס. החטיבה הפיננסית, Financial Crime & Compliance (אקטימייז), נמצאת בשלבים מוקדמים של יישום פתרונות הענן, כשפלטפורמת הענן X-Sight התרחבה בעקבות רכישת חברת Guardian Analytics גם לפלח של בנקים קטנים באמצאות פתרון Xceed  המבוסס בינה מלאכותית, שגם הוא צפוי להרחיב את פוטנציאל השוק של נייס בתחום הפיננסי.

באופנהיימר מציינים שהמעבר לענן במגזר מרכזי שירות לקוחות נמצא עדיין בתחילתו. שיעור החדירה במגזר זה הוא פחות מ-10% ובחמש השנים הקרובות יעלה שיעור החדירה להערכת אופנהיימר ל-30%. נייס היא השחקנית המובילה בתחום הענן בשוק זה, כשפעילות הענן צפויה להגיע לכ-800 מיליון דולר לקראת סוף 2020 ולעלות על מיליארד דולר ב-2021, ובכך להוות כ-60% מתחזית הכנסות נייס בשנה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker